رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

آغاز بهره‌برداری آزمایشی از سامانه سامیر در آب تهران آغاز بهره‌برداری آزمایشی از سامانه سامیر در آب تهران

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای تهران از آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه‌ها (سامیر) در شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای تهران از آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه‌ها (سامیر) در شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از برق نیوز “مهدی فروغی” در هفتمین جلسه کمیته توسعه  دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری گفت: سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) از سال ۹۴ در شرکت مدیریت منابع آب ایران مطرح شد که با توجه به تجربیات و سبقه شرکت آب منطقه ای تهران، اجرای پایلوت آن برعهده این شرکت قرار گرفت که با تایید شرکت  مدیریت منابع آب ایران به تدریج در سراسر کشور پیاده سازی می شود.

وی اجرای این طرح را از اولویت های شرکت آب منطقه ای تهران برشمرد و اظهار داشت: این سامانه در دو فاز طراحی و نصب برنامه و همچنین ورود اطلاعات توصیفی و مکانی رودخانه ها اجرا شده است.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها ۳۷ لایه اطلاعاتی دارد گفت: در این سامانه اطلاعات مربوط به بستر، حریم ، مسائل کمی ، سیل و دیگر اطلاعات مربوط به رودخانه ها وارد می شود.

وی با اشاره به بهره برداری آزمایشی  از سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) در شرکت آب منطقه ای تهران افزود: این سامانه از نظر نرم افزاری بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و بیش از ۴۰ درصد اطلاعات مربوط به رودخانه های تهران در آن بارگذاری شده است.

فروغی در پایان با تاکید بر اهمیت سامانه اطلاعات مکانی یکپارچه رودخانه ها (سامیر) خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی رودخانه ها در سطح استان چنین سامانه ای طراحی و اجرا شد که امیدواریم پس از تکمیل و تایید شرکت مدیریت منابع آب به عنوان الگویی برای سایر شرکت ها مورد استفاده قرار گیرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی