رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

گزارش اختصاصی ویکی پی جی از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران از روز شنبه ۱۳ آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرده است.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران از روز شنبه ۱۳ آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرده است.

به گزارش خبرنگار اختصاصی گروه انرژی ویکی پی جی، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران از روز شنبه بدون وزیر نیرو و با حضور ستار محمودی قایم مقام وزیر نیرو هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح شده است.

بر اساس این گزارش در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، ۷۷۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند و به مدت ۴ روز توانمندی ها و خدمات خود را به معرض دید مراجعه کنندگان می گذارند.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق امسال در فضایی به مساحت ۵۰ هزار و ۱۲۰ مترمکعب برگزار شده است که حدود ۲۵ هزار مترمکعب آن در فضای سرپوشیده خواهد بود و این میزان مشارکت برای اولین در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه های بین المللی صنعت برق رخ داده است.

شرکت‌های حاضر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق نمایشگاه در زمینه تولید انواع روشنایی، سیم و کابل، تابلو برق، دکل و مقره، اتوماسیون، ژنراتور، ابزار دقیق، تجهیزات برقی و مشاورین و پیمانکاران این صنعت فعالیت داشته و آخرین نوآوری‌هایی خود را در این عرصه به بازدیدکنندگان ارایه می‌کنند و این نمایشگاه تا ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۶ در محل دایمی نمايشگاه بين المللی تهران ادامه دارد و علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

جزییات و حاشیه های جالب هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار اختصاصی گروه انرژی ویکی پی جی، هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق، جزییات قابل تاملی دارد.

مهم ترین ویژگی هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق این بود که شرکت های دولتی تنها در سالن خلیج فارس با متراژهای بالا فضاسازی کرده و غرفه های خود را برپا کرده اند و جالب توجه آن‌که خلیج فارس سالن چندان شلوغی نبود.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار اختصاصی گروه انرژی ویکی پی جی، بازدید ها نسبتا خوب بود و انتظار می رود استقبال ها در روز پایانی بیشتر باشد.

بر اساس گفته غرفه داران  مدیران ارشد صنعت برق روز اول چندساعتی را در نمایشگاه وقت گذاشتند و از غرفه ها بازدید کردند.

از نکات قابل توجه این نمایشگاه حضور بیش از حد غرفه داران خارجی بود و به خصوص در سالن های روشنایی تا چشم کار می کرد چینی ها بودند که نمایشگاه را پر کرده بودند و قابل تامل این که شرکت های خارجی به دلیل عدم داشتن مترجم معمولا خالی و با مراجعه کنندگان کم‌تری رو به رو بودند.

در این نمایشگاه شرکت کننده‌ها با دستانی پر از کیسه های تبلیغاتی حاوی خودکار و بروشور و کارت ویزیت و… نمایشگاه را ترک می کردند.

ترافیک سنگین اطراف نمایشگاه نمایشگاه باعث شده بود تا ماشین ها با مشکل رفت و آمد مواجه شوند.

بر اساس این گزارش شرکت های سیم و کابل، تابلو سازی، مولدهای برق، روشنایی و ترانسفورماتور سازی دارای بزرگترین فضاهای نمایشگاهی بودند.

 دو نشست تخصصی با موضوع چالش‌های اقتصاد برق و راهکارهای توسعه صادرات در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق

در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق با حضور کارشناسان صنعت، دو نشست تخصصی با موضوع چالش‌های اقتصاد برق و راهکارهای توسعه صادرات برگزار می‌شود.

براساس گزارش‌ها، در حاشیه این نمایشگاه  قراراست ۲ نشست تخصصی با حضور کارشناسان صنعت برق با موضوع «بررسی چالش‌های اقتصادی صنعت برق» و «چالش‌ها و راهکارهای موجود برای تحقق اهداف صادراتی صنعت برق کشور» برگزار شود.

به گفته برخی غرفه داران حال و هوایی نمایشگاه امسال خاص‌تر بود و شرکت ها با قدرت آمده بودند و انصافا خوب هم آمده بودند. این را می‌شد از مساحتی که به غرفه‌ها یشان اختصاص داده بودند و هزینه که متقبل شده اند متوجه شد.

هر سال چند نفر از نمایشگاه بین المللی صنعت برق بازدید می کنند؟

بر اساس گزارش میدانی متولیان برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت برق، در سال گذشته و در  شانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت برق بیش از ۴۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند.

سال ۹۴ میزان بازدید ۳۵ هزار نفر اعلام شده بوده که در سال های ۹۳ و ۹۲ این میزان بین ۲۵ هزار نفر تا ۳۰ هزار نفر برآورد شده بود.

البته این میزان بازدید با امار غرفه داران فرق داشته و سالانه حداقل ۳ هزار نفر بصورت غرفه دار و متولیان شرکت های حاضر در نمایشگاه در ۴ روز برگزاری نمایشگاه حضور داشته اند.

بیش از ۸۵ درصد مراجعه کنندگان نمایشگاه بین المللی صنعت برق را آقایان تشکیل می دهند و بقیه را خانم ها.

بیشتر شرکت های دولتی در سطح مدیریت و یا معاونت های اداره از نمایشگاه بین المللی صنعت برق بازدید می کنند و با برپایی نشست هایی با شرکت کننده ها به ایجاد شبکه سازی و ارتباط کاری اقدام می کنند.

با این وجود کمتر از ۲۰ درصد شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی صنعت برق را دولتی ها تشکیل داده و بقیه را بخش خصوصی و تولیدگنندگان و پیمانکاران و … تشکیل می دهند.

در این بین حدودا درصد قابل توجهی از بازدید کننده ها هم به دانشجویان و اساتید، دانش آموزان، خانواده های مرتبط با شرکت کنندگان در صنعت برق، نیروهای خدماتی و … اختصاص دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی