رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

آمادگی برای تامین برق تابستان آینده
معاون برق وزیر نیرو خبر داد؛

آمادگی برای تامین برق تابستان آینده

معاون وزیر نیرو گفت:در حال آماده سازی شبکه برق برای تابستان سال آینده هستیم ، تعمیرات اساسی نیروگاه ها آغاز شده و بسرعت در حال انجام است.

معاون وزیر نیرو گفت:در حال آماده سازی  شبکه برق برای تابستان سال آینده هستیم ، تعمیرات اساسی نیروگاه ها آغاز شده و بسرعت در حال انجام است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر  و به نقل از وزارت نیرو، هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران با بیان این مطلب که بعد از انقلاب موفقیت های زیادی برای رسیدن صنعت برق کشور به عرصه خودکفایی کسب شده است، افزود: در زمان حاضر جزو ۵ یا ۶ کشور جهان هستیم که توانایی ساخت صفر تا صد نیروگاه ها را در داخل کشور داریم.

در زمان حاضر ۱۰۰ درصد تجهیزات مورد نیاز صنعت برق در داخل کشور تولید می شود و مسئولان وزارت نیرو دغدغه ای جز تامین برق مورد نیاز کشور ندارند.

فلاحتیان با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق امسال با حضور ۷۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار شده است، افزود: در نمایشگاه هفدهم در مقایسه با نمایشگاه سال گذشته شاهد افزایش حضور ۳۰ درصدی شرکت های خارجی هستیم و بدون شک حضور برندها و شرکت های معتبر جهانی در این نمایشگاه فضایی را ایجاد می کند تا شرکت های داخلی با فناوری های جدید جهانی آشنا شوند.مشارکت شرکت های داخلی با شرکت های خارجی سبب افزایش صادرات تجهیزات برق به سایر کشورهای جهان شود.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به اینکه هم اینک بار شبکه برق کشور نسبت به تابستان کاهش یافته و مشکل خاصی در زمان حاضر وجود ندارد، افزود: در حال آماده سازی  شبکه برق برای تابستان سال آینده هستیم، تعمیرات اساسی نیروگاه ها آغاز شده و به سرعت در حال انجام است و اقدامات توسعه ای نیز در دست اقدام است تا پیک برق تابستان آینده را با کمترین ریسک پشت سر گذاشته و برق مورد نیاز کشور را در تابستان سال ۹۷ تامین کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی