رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

کنفرانس تخصصی صنعت ساختمان

نایب رییس اول نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به رکود موجود در صنعت ساختمان و کاهش ساخت و سازهای شهری اظهار داشت: در جهت ایجاد اشتغال و رونق بخش مسکن ، کنفرانس تخصصی صنعت ساختمان برگزار می شود.

نایب رییس اول نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به رکود موجود در صنعت ساختمان و کاهش ساخت و سازهای شهری اظهار داشت: در جهت ایجاد اشتغال و رونق بخش مسکن ، کنفرانس تخصصی صنعت ساختمان برگزار می شود.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل ازروابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران کامران حسن زاده در گفتگو با روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به شعار سال “اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال” گفت: حوزه صنعت ساختمان با توجه به روند رو به رشد جهانی آن ، نقش بسزایی در رشد اقتصاد کشور و تولید ناخالص ملی دارد و به همین منظور ایجاد فضای کسب و کار فراملی ،گام اساسی در اقتصاد و اشتغال پایدار خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش فارغ التحصیلان رشته های مهندسی هفتگانه ساختمان گفت: با وجود اینکه در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تکلیفی در خصوص اشتغال مهندسان به سازمان ها واگذار نشده ولی نظام مهندسی ساختمان مازندران از ادوار گذشته تا کنون اقدامات قابل توجهی در این حوزه به انجام رسانده است.

حسن زاده افزود:به منظور معرفی و عرضه توانمندی های مهندسان و شرکتهای عضو سازمان در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری طراحی، اجرا، برنامه ریزی و مدیریت در صنعت ساختمان در جهت ایجاد فضاهای کسب و کار و اشتغال مهندسان ، در نود و سومین جلسه هیأت مدیره سازمان برگزاری کنفرانس تخصصی صنعت ساختمان در خاورمیانه به تصویب رسید.

نایب رئیس اول نظام مهندسی ساختمان مازندران ادامه داد: با توجه به اینکه خاورمیانه یکی از حساس ترین نقاط دنیا از منظر ذخایر زیر زمینی و موقعیت جغرافیایی و سیاسی می باشد همواره مورد توجه بازارهای سرمایه بوده است به همین منظور شناسایی نیازمندی های صنعت ساختمان از منظر منابع انسانی، توانمندیهای فنی و اجرایی و علمی در این منطقه حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: برنامه ریزی جهت برگزاری این کنفرانس در بهمن ماه سال جاری در دستور کار قرار دارد و برگزاری نمایشگاه تخصصی در حاشیه این کنفرانس به منظور ارائه توانمندیهای شرکتهای پیمانکاری و شرکتهای مشاوره ، معرفی کالاها و تجهیزات مورد استفاده در پروژه های ساختمانی که مزیت های رقابتی دارند و نیز برگزاری کارگاه های تخصصی از دیگر برنامه های این کنفرانس خواهد بود.

حسن زاده با بیان اینکه آیین نامه ای جهت حمایت از اعضای سازمان برای حضور در نمایشگاه های بین المللی در حال تدوین است اظهار داشت: به منظور ارتباط و آشنایی اعضای سازمان با فضاهای جدید کسب و کار در صنعت ساختمان ، آیین نامه ای در دست ندوین است که پس از نهایی شدن ، جزئیات ان اطلاع رسانی خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی