رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

رونمایی از نسل جدید تابلوهای برق برای استفاده در صنایع مادر

نسل جدیدی از تابلوهای برق که در صنایع مادر مورد استفاده قرار می گیرد، همزمان با آغاز بکار هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق توسط «ستار محمودی» قایم مقام وزیر نیرو رونمایی شد.

نسل جدیدی از تابلوهای برق که در صنایع مادر مورد استفاده قرار می گیرد، همزمان با آغاز بکار هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق توسط «ستار محمودی» قائم مقام وزیر نیرو رونمایی شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا، «عماد هزاوه ئیان» معاون مدیر عامل شرکت الکترو کویر افزود: این تابلو برق آخرین تکنولوژی روز دنیا است که بر اساس تکنولوژی زیمنس آلمان، بطور کامل داخلی سازی شده است.

وی ادامه داد: این تابلو برای برق فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرد و در این تابلوها در صنایع نفت و گاز، فولاد، سیمان، پتروشیمی ها و سکوهای نفتی است.
این فعال بخش خصوصی افزود: این تابلو برق نسبت به نمونه های قبلی، اندازه و عمق کمتری دارد اما از نظر ظرفیت جریان دهی ارتقا پیدا کرده است.

وی با اشاره به توجه صنایع مختلف به استفاده بهتر از انرژی برق گفت: تابلو برق جدید با این دیدگاه طراحی شده که میزان انرژی مصرف کننده کنترل شود.

این فعال بخش خصوصی افزود: یکی از مزیت های این تابلو برق این است که از بخش های مختلف آن می توان برای اتصالات تابلو برق استفاده کرد؛ یعنی اگر محدودیت فضا وجود دارد کابل ها را می شود از بالا یا طرفین به تابلو برق متصل کرد.

بر اساس این گزارش، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق با حضور ۴۵۸ شرکت داخلی و ۳۱۰ شرکت خارجی از ۳۰ کشور مختلف آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلستان، سوئد، امارات، روسیه آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه دقایقی پیش توسط ‘ستار محمودی’ قائم مقام وزیر نیرو در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغازبکار کرد.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۵۰ هزار و ۱۲۰ مترمکعب برگزار می شود که حدود ۲۵ هزار مترمکعب آن در فضای سرپوشیده خواهد بود.

در هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق، شرکت هایی از بخش های مختلف صنعت برق در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون، سیتم های ابزار دقیق حضور دارند.

در این نمایشگاه قرار است دو نشست تخصصی در حوزه اقتصاد برق و چالش های صنعت در حوزه صادرات مورد بحث و تحلیل کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی