رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

بازدید از نخستین نیروگاه تولید پراکنده

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نخستین نیروگاه تولید پراکنده كشور و همچنين يكي از طرح هاي موفق سرمايه‌گذاری بخش خصوصي در شهرک هاي صنعتي كشور بازدید کرد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نخستین نیروگاه تولید پراکنده كشور و همچنين يكی از طرح های موفق سرمايه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک های صنعتی كشور بازدید کرد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از برق نیوز فتحعلی محمد زاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نخستین نیروگاه تولید پراکنده كشور و همچنين يكی از طرح های موفق سرمايه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک های صنعتی كشور بازدید بعمل آوردند.

محمد زاده به همراه هیئتی از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نزدیک با شرايط نیروگاه  مقیاس کوچک ۲۰ مگاواتی شركت تانیر كه به تازگي به مولد ها و تجهيزات جديد مجهز گرديده آشنا شد و در جریان آخرین دستاوردهای فنی در این حوزه قرار گرفت.

در حاشیه این بازید مدیر نیروگاه به خبرنگار برق نیوز گفت: نیروگاە مقياس كوچك شهرك صنعتي نظرآباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴و با ظرفیت تولید ۱٫۷مگاوات آغاز نمود که هم اكنون ظرفیت نيروگاه به ۲۰ مگاوات افزايش يافته است.

وی با اشاره به مزایا و ویژگی های نیروگاه های مقیاس کوچک بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری ظرفیت تولید این نیروگاه به ۲۵ مگاوات ارتقا پیدا می کند و با توجه به اتمام مطالعات مربوط به استفاده از حرارت ، اين موضوع نيز در دستور كار قرار گرفته است.

ستوده افزود: شرکت تانیر به عنوان نخستين شرکت توزیع برق خصوصی کشور دارای  ۲۲۰ مشترک خصوصي صنعتی مي باشد و توانسته است برق مصرفی واحدهای صنعتی این شهرک را با ضريب دسترسي و اطمينان بالا تامین نمايد. اخيرا باتوجه به عدم تهاتر گازبهای نیروگاههای تولید پراکنده توسط وزرات نيرو از يك سو و تهدیدهاي شرکت گاز مبني بر قطع گاز نيروگاه از سوي ديگر اين ضريب اطمينان بالا را با خطراتي مواجه نموده است.

شرکت تانیر یکی از شرکت های فعال در حوزه طراحی، احداث و بهره برداري از نیروگاه های مقیاس کوچک بوده و تاکنون بیش از ۱۰۰ مگاوات پروژه مولدهای مقیاس کوچک در کشور را پیاده نموده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی