رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

اجرای 116 پروژه تاسيسات آب و فاضلاب

مديرعامل آبفاي هرمزگان خبرداد :در حال حاضر ۱۱۶ پروژه در مجموع با اعتبار مصوب ۱۰۳۹ ميليارد ريال براي اجراي پدافند غير عامل در تاسيسات آب و فاضلاب در دست مطالعه و اجرا داريم.

مديرعامل آبفا استان هرمزگان خبرداد :در حال حاضر ۱۱۶ پروژه در مجموع با اعتبار مصوب ۱۰۳۹ ميليارد ريال براي اجرای پدافند غير عامل در تاسيسات آب و فاضلاب در دست مطالعه و اجرا داريم.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مديرعامل آبفا، هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در تاسیسات آب و فاضلاب را افزایش پایداری و کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها و تاسیسات و تجهیزات زیربنایی آب‌رسانی بيان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱۶ پروژه در مجموع با اعتبار مصوب ۱۰۳۹ ميليارد ريال براي اجراي پدافند غير عامل در تاسيسات آب و فاضلاب در دست مطالعه و اجرا داريم.

سهم اعتباری پدافند غيرعامل از پروژه های آبفا ۳۰ درصد است

وی افزود: از مجموع اين اعتبار مصوب، ۲۲۰ ميليارد ريال از منابع داخلي و سرمايه اي و ۸۱۹ ميليارد از منابع عمراني تخصيص داده شده است كه اين ميزان اعتبار ، معادل ۳۰ درصد بودجه شركت است.

وي گفت:همچنين شاخص هاي حوزه مديريت بحران و پدافند غيرعامل اين شركت در پنج محور؛ مطالعات تامين و توزيع آب اضطراري،انجام پروژه هاي مقاوم سازي تاسيسات،مقابله با چالش هاي كم آبي در شرايط خشكسالي (تنش آبي) ، پدافند سايبري ،زيستي و تامين برق اضطراري تعريف شده است كه پروژه هاي مذكور بر اساس اين محور مطالعه و اجرايي شده است.

به گفته وي؛ تكميل پروژه‌های مقاوم‌سازی مخازن و ايستگاه های پمپاژ، تكميل پروژه هاي مقابله با خشكسالي ، اجراي زون بندي شبكه توزيع شهرهاي استان، اجراي طرح تامين آب از رطوبت هوا، برگزاري مانورهاي زيستي و .. از اهم اقدامات اين شركت در حوزه پدافند غيرعامل در سال جاري بوده است.

مديرعامل آبفاي استان، همچنین به برنامه هاي اين شركت در حوزه مديريت بحران و پدافند غيرعامل طي سال جاري اشاره كرد و گفت: انجام صددرصدي مطالعات پدافند غيرعامل در تاسيسات، فرايندها و مراكز آب و فاضلاب، مقاوم سازي لرزه اي در تاسيسات آب و فاضلاب و  تهیه و بروزرسانی بانک اطلاعاتی مکانی و توصیفی (GIS) از جمله برنامه هاي آبفا در این بخش مي باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی