رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تامین آب در سه روستای هرمزگان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از ابرسانی و تامین آب آشامیدنی سه روستای دور افتاده و محروم شهرستان بشاگرد خبر داد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از ابرسانی و تامین آب آشامیدنی سه روستای دور افتاده و محروم شهرستان بشاگرد خبر داد.
به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ مهندس عبدالحمید حمزه پور عنوان کرد: سه روستای شمسون، برکهنک و دولت آباد در منتهی الیه شهرستان بشاگرد و در مرز با استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
وی در ادامه توضیح داد: این سه روستا تا کنون فاقد شبکه و تاسیسات آبرسانی بودند و آب آشامیدنی و بهداشتی مورد نیاز خود را به سختی، از مسافتی طولانی با
ظرف های غیر استاندارد حمل میکردند که در اقدامی جهادی توسط شرکت اب و فاضلاب روستایی در کمتر از یک ماه عملیات اجرایی ان اغاز و به پایان رسید.
این مقام مسئول در خصوص مشخصات پروژه بیان کرد: بهسازی سه دهنه چشمه، عملیات لوله گذاری و شبکه توزیع به طول ۲۰ کیلومتر، ساخت دو ایستگاه پمپاژ و ساخت سه مخزن با ظرفیت ۳۰ و ۴۰ متر مکعب از مشخصات این پروژه است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان تصریح کرد: میزان اعتبار اجرای آبرسانی به این سه روستا بالغ بر هشت میلیارد ریال بوده است.
وی یاداور شد: جمعیت روستای شمسون ۸۱ نفر، روستای برکهنک ۲۵۸ نفر و روستای دولت آباد ۱۷۷ نفر است که در حال حاضر به اب اشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

گفتنی است این پروژه با حضور مهندس حمزه پور و مهندس قنبری معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان طی بازدید از منطقه بشاگرد به بهره برداری رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی