رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

اختصاص ده هزار میلیارد به نوسازی صنایع
محمد شریعتمداری مطرح کرد؛

اختصاص ده میلیارد به نوسازی صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان به نوسازی صنایع از طریق تسهیلات بانکی خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان به نوسازی صنایع از طریق تسهیلات بانکی خبر داد.

محمد شریعتمداری پیش از ظهر امروز و در حاشیه حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر کشور بخواهد راه نجات خود را پیدا کند باید تولید آن رقابتی شود، اظهار داشت: رقابتی شدن تولید نیازمند نوسازی صنعت است که در حال حاضر برخی صنایع ما در این زمینه مشکل دارند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر  وی در همین رابطه، از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای نوسازی صنایع خبر داد که از محل تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین افزود: باید شرایطی فراهم شود تا واحدهای متوسط و بزرگ صادرکننده ایجاد شوند که بر این اساس در بودجه ۹۷ باید امکان فعالیت این واحدها به ویژه توسط اتاق های بازرگانی و صنایع و بخش خصوصی فراهم شود و به سمت ایجاد شرکت های بزرگ و متوسط صادرکننده حرکت کنند.

شریعتمداری، استفاده از کمک های فنی برای پرداخت سود تسهیلات صادرات گرا را یکی دیگر از اقدامات ضروری در این حوزه خواند و گفت: فعالان این بخش سرداران و سربازان عرصه اقتصادی هستند که اگر آتش تهیه خوبی برایشان ریخته شود می توانند بازارهای جهانی را فتح کنند.

همچنین در حاشیه حضور وزیر صنعت در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس، سعید باستانی سخنگوی این کمیسیون نیز با اشاره به جلسه این کمیسیون اظهار داشت: شش سوال از وزیر صنعت مطرح بود که به جز یک نفر که سوال خود را به تعویق انداخت مابقی نمایندگان از سوال شان منصرف شدند.

وی افزود: عمده این سوالات مربوط به گذشته یعنی آبان و آذر سال قبل و فروردین امسال بود که ظاهرا با تعاملاتی که شده، به نتیجه رسیده اند و سوالاتشان را پس گرفته اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی