رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

بازار برق خورشیدی در عربستان داغ می‌شود

شرکت‌های عربستان سعودی به دلیل نگرانی از افزایش قیمت‌های برق پس از کاهش یارانه‌های انرژی، بدنبال برق خورشیدی هستند.

شرکت‌های عربستان سعودی به دلیل نگرانی از افزایش قیمت‌های برق پس از کاهش یارانه‌های انرژی، بدنبال برق خورشیدی هستند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، پدی پادماناتان، مدیرعامل شرکتACWA  پاور اینترنشنال در مصاحبه‌ای به بلومبرگ گفت: همه متقاعد شده‌اند که قیمت‌های برق ظرف سه سال آینده اصلاح می‌شوند که به معنای افزایش قیمت‌ها خواهد بود.

عربستان سعودی در بحبوحه اجرای برنامه “افق ۲۰۳۰” برای کاهش وابستگی به نفت و متنوع کردن اقتصاد قرار دارد. بخشی از اصلاحاتی که این کشور به اجرا گذاشته است، احتمالا شامل کاهش یارانه‌های انرژی برای کنترل قیمت‌های سوخت و برق خواهد بود.

عربستان سعودی سوم اکتبر در نخستین مناقصه خورشیدی رکورد برجای گذاشت و پیشنهاد ۱.۷۹ سنت برای هر کیلووات برق را دریافت کرد که یک چهارم کمتر از ارزان‌ترین قیمت قبلی برای انرژی خورشیدی در جهان است. شرکت AWCA هفته آینده در مناقصه‌ای برای فراهم کردن نیروی خورشیدی پایین ۱۰۰ مگاوات برای یک شرکت فرآوری غذا، شرکت خواهد کرد

بر اساس گزارش بلومبرگ، توافق‌های خرید انرژی پاک میان شرکت‌ها و توسعه دهندگان پروژه، کسب و کاری بزرگی در بازارهایی مانند آمریکا و کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. شرکت‌هایی مانند فیس بوک، اپل و آمازون قراردادهایی امضا می‌کنند که قیمت برق مورد نیازشان را ثابت می‌کند. اکنون شرکت‌های سعودی به این رویکرد علاقمند شده‌اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی