رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

حمایت تشکل‌های بزرگ صنعت برق از وزیر پیشنهادی نیرو

تشکل‌های بزرگ صنعت برق در بیانیهٔ مشترکی از رضا اردکانیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو حمایت کردند.

تشکل‌های بزرگ صنعت برق در بیانیهٔ مشترکی از رضا اردکانیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، تشکل‌های بزرگ صنعت برق در بیانیهٔ مشترکی از دکتر رضا اردکانیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو حمایت کردند. متن حمایت این تشکل‌ها که امروز در اختیار رسانه‌های گروهی قرار گرفت به شرح زیر است:

صنعت برق بی شک یکی از عوامل اصلی در توسعه زیرساخت‌ها واز موثرترین مؤلفه‌ها برای دستیابی به توسعه ای پایدار، مستمر و و رفاه عمومی است. این صنعت پایه در این مسیر با همت تلاشگران خود سال‌های پرفراز و نشیب و سرشار از موفقیت، سختی و تجربه را پشت سر گذاشته و با اتکا به همین تجارب ارزشمند و گرانبها امروز در زمره یکی از توسعه یافته ترین صنایع کشور، مدعی خودکفایی در همه بخش‌های این صنعت می‌باشد.

صنعتی که تا چهار دهه پیش کاملاً وابسته به خارج از مرزها بود امروز یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان برق در جهان است و جزو چند کشور نیروگاه ساز دنیا قرار گرفته به طوری که در حیطه ساخت تجهیزات و تولید خدمات صنعت برق سرآمد کشورهای منطقه است.

این صنعت که امروز بالاترین سهم را در صدور کالا و خدمات فنی و مهندسی دارد و از سوی دیگر فراگیرترین خدمت رسانی را از نظرپوشش جمعیتی برای تأمین و توزیع انرژی برق به مردم عرضه می‌کند، در سایه یک مدیریت پایدار، لایق و کارآمد قادر است زمینه ساز توسعه ای پرشتاب و فراگیر برای کشور باشد.

با این وجود صنعت برق ایران و فعالان این صنعت در بخش‌های تولید و توزیع انرژی، همچنین سازندگان و پیمانکاران در طول بیش از یک دهه اخیر به رغم شرایط دشواری که گذرانده‌اند و با وجود ساختار نامناسب اقتصادی و فقدان منابع مالی کافی، در حد توان خود این صنعت را پایدار نگه داشته و تنگناها را تحمل کرده‌اند.

بی تردید این شرایط و تداوم آن نگرانی‌هایی را با توجه به روند افزایش نیاز مصرف برای تأمین برق مطمئن در اقصی نقاط کشور در پی خواهد داشت.

اکنون در آستانه معرفی وزیر نیرو در دولت دوازدهم، فعالان صنعت برق امیدوارند که با انتخاب چهره ای شایسته و در سایه حمایت‌های دولت تدبیر و امید و مجلس محترم، صنعت بزرگ و توانمند برق برای توسعه و پیشرفت جان تازه ای گیرد و بتواند با شایستگی در دستیابی کشور به اهداف و برنامه‌های خود و جلب رضایت عمومی از خدمات برق ایفای نقش کند.

در همین راستا تشکل‌های بزرگ صنعت برق اعم از انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق، سندیکای تولیدکنندگان برق و همچنین سندیکای صنعت برق ایران، دکتر رضا اردکانیان را به عنوان وزیر نیروی دولت دوازدهم، انتخابی اصلح دانسته و حمایت قاطع خود را از ایشان اعلام می‌دارند.

امید که در سایه تخصص، تجربه و مدیریت کارآمد این چهره نام آشنا و مجرب در صنعت آب و برق کشور به عنوان صنعتی زیرساختی و بنیادین به روزهای پرفروغ و توسعه پرشتاب خود بازگردد.

انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق، سندیکای تولیدکنندگان برق، سندیکای صنعت برق ایران

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی