رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تداوم گازرسانی به روستاها
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز اعلام کرد:

تداوم گازرسانی به روستاها

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز درباره تاثیرات مثبت گازرسانی به روستاهای کشور گفت: گازرسانی به روستاییان آثار مثبت فراوانی داشته و پس از اتمام آن شاهد بازگشت روستاییان مهاجر به روستاهای خود بودیم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز درباره تاثیرات مثبت گازرسانی به روستاهای کشور گفت: گازرسانی به روستاییان آثار مثبت فراوانی داشته و پس از اتمام آن شاهد بازگشت روستاییان مهاجر به روستاهای خود بودیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، سعید مومنی با بیان اینکه‌گازرسانی به مناطق روستایی کشور سبب جلوگیری از مهاجرت به شهرها، اشتغال زایی و افزایش رفاه عمومی می شود، گفت: این موضوع در دستور کار دولت یازدهم و دوازدهم قرار گرفته است.

وی افزود: در شروع دولت دولت یازدهم ، بحث‌گازرسانی به روستاها و شهرهای فاقد گاز، به عنوان یکی از هدف های اصلی شرکت ملی گاز ایران معین شد، بر این اساس عملکردی که در طول خدمات دولت یازدهم درباره‌گازرسانی به روستاها صورت پذیرفت یک کار منحصر به فرد و بزرگ بود که تکرار آن در دولت های پیشین سابقه نداشت تا جایی که طی ۴ سال حدود ۹ هزار روستا گازرسانی شدند.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: از ابتدای تاسیس شرکت ملی گاز در سال ۱۳۴۶، تا سال ۱۳۹۲ به طور کلی ۱۴ هزار روستا گازرسانی شده بود اما تنها طی ۴ سال دولت یازدهم ۹ هزار روستا به این تعداد اضافه شد.

مومنی درباره سرمایه گذاری بخش خصوصی در امر گازرسانی توضیح داد: بر اساس بند (ق) تبصره ۲ قانون بودجه که در سال ۹۳ به پیشنهاد دولت در مجلس تصویب شد به بخش خصوصی اجازه داده شد تا در امر گازرسانی به شهرها و روستاها سرمایه گذاری کنند، همین امر موجب شد تا توسعه گازرسانی در سطح کشور با سرعت بیشتری صورت پذیرد و خانوارهای روستایی بیشتری از نعمت گاز بهره مند شوند، این خانوارها تا پیش ازگازرسانی برای تامین سوخت مورد نیاز خود با مشکلات زیادی مانند سردی هوا یا نبود مسیر جاده ای مناسب مواجه بودند ولی باگازرسانی صحیح این مشکلات از میان برداشته شد.

وی با تاکید بر اینکه روند رو به رشدگازرسانی در دولت دوازدهم نیز ادامه دارد، گفت: زمانی که یک روستا برای تامین سوخت مورد نیاز خود با مشکل مواجه است، روستاییان رغبت بیشتری نسبت به مهاجرت از خود نشان می دهند اما وقتی که مشکل سوخت آنها حل می شود و از سطح رفاه عمومی بالاتری مانند آب سالم، برق، آسفالت، تلفن، گاز و غیره بهره مند می شوند دیگر دلیلی ندارد که از هوای سالم، شغل کشاورزی و درآمد حاصل از آن رویگردان شده و خود را درگیر حاشیه نشینی در شهرها کنند.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، درباره بازگشت مهاجران به روستاها توضیح داد: در برخی از روستاهای کشور زمانی که گازرسانی انجام شد، ما با بازگشت مهاجران آن روستا مواجه شدیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی