رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

استراتژی جدید برقی‌ها برای افزایش پایداری شبکه

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر به ویژگیهای خاص صنعت برق به عنوان یک صنعت زیربنایی و نقش آن در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور اشاره کرد: با نگاه مهندسی و رویکرد تاب آوری می توان پایداری صنعت برق را ارتقاء بخشید.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر به ویژگیهای خاص صنعت برق به عنوان یک صنعت زیربنایی و نقش آن در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور اشاره کرد: با نگاه مهندسی و رویکرد تاب آوری می توان پایداری صنعت برق را ارتقاء بخشید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، از این رو باید همه در مسیری حرکت کنیم که فرهنگ تاب آوری با رویکرد دانش پایه و سیستماتیک، به گونه ای در صنعت برق نهادینه شود که کارکنان در هر مسوولیت و پست سازمانی با مصادیق تاب آوری حوزه ماموریت خود آشنا شوند و آن را به کار ببندند.

محمد ابراهیم نژاد مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر، یکی از برنامه های دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر را حرکت به سمت پیاده سازی سامانه فرماندهی حادثه (ICS) عنوان کرد که به طور هدفمند و بر پایه راهبردهای پدافند غیرعامل و سند راهبردی وزارت نیرو دنبال می شود.

وی به ویژگیهای خاص صنعت برق به عنوان یک صنعت زیربنایی و نقش آن در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور اشاره کرد و گفت: با نگاه مهندسی و رویکرد تاب‌آوری می توان پایداری صنعت‌برق را ارتقاء بخشید.

از این رو باید همه در مسیری حرکت کنیم که فرهنگ تاب آوری با رویکرد دانش پایه و سیستماتیک، به گونه ای در صنعت برق نهادینه شود که کارکنان در هر مسوولیت و پست سازمانی با مصادیق تاب آوری حوزه ماموریت خود آشنا شوند و آن را به کار ببندند.»

ابراهیم نژاد یکی از ماموریتهای ۱۴ گانه ابلاغی دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر را استقرار سامانه فرماندهی حادثه عنوان کرد و با اشاره به ضرورت آشنایی دست اندرکاران این حوزه با مفاهیم دانش پایه افزود: این کارگاه آموزشی اولین کارگاه آموزشی «ICS» است که با هماهنگی دانشگاه تهران، کرسی یونسکو در مدیریت سوانح طبیعی و پژوهشکده سوانح طبیعی و با حضور دبیران کمیته پدافند غیرعامل صنعت برق کشور (شرکتهای توزیع و برق منطقه ای) به مدت ۲ روز در سوله مدیریت بحران منطقه ۶ تهران برگزار می شود.

وی هدف از برپایی این دوره را ارتقای توانمندی کارکنان به منظور پیاده سازی سامانه فرماندهی حادثه در صنعت برق عنوان و بر لزوم ارایه دوره پایه (۱۰۰- ICS) به منظور ایجاد زبان مشترک برای تمامی پرسنل صنعت برق تاکید کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی