رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

توزیع نیروی برق استان یزد با انرژی‌تجدیدپذیر

با عقد تفاهم میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و شرکت پیشگامان کویر، طرح بام به بام به ظرفیت ۵ هزار کیلووات در استان اجرایی می‌شود.

با عقد تفاهم میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و شرکت پیشگامان کویر، طرح بام به بام به ظرفیت ۵ هزار کیلووات در استان اجرایی می‌شود.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از  پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس “محمدرضا صحتی” در حاشیه آیین عقد قرارداد همکاری با شرکت پیشگامان کویر، اجرای طرح” بام به بام “را فرصت مغتنم برای توسعه تولید برق از طریق انرژی‌های تجدید پذیر در این استان برشمرد و گفت: یک هزار نیروگاه پنج کیلوواتی در سراسر استان با عنوان طرح ” بام به بام” اجرا می‌شود.

وی دارالعباده یزد را به استان با قابلیت ۳۳۰ روز آفتابی و مستعد در انرژی خورشیدی بیان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۶۰ نیروگاه خورشیدی در استان یزد در حجم کوچک و خانگی نصب شده است.

این مسئول اشاره کرد: هر کیلووات سامانه خورشیدی سالانه ۱۸۰۰ کیلووات ساعت در اقلیم یزد برق تولید می‌کند.

وی یادآور شد: نرخ تضمینی خرید برق خورشیدی برای ظرفیت زیر ۲۰ کیلووات ۸۰۰ تومان و برای بالای ۲۰ کیلووات تا ۱۰۰ کیلووات ۷۰۰ تومان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد بازگشت سرمایه زیر ۴ سال در سرمایه گذاری انرژی خورشیدی را متذکر شد و ابراز امیدواری کرد: ظرفیت نیروگاه‌های منصوبه خانگی پس از اجرای کامل طرح “بام به بام ” به افزون بر پنج هزار و ۱۶۰ نیروگاه کوچک افزایش یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی