رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

صادرات غیرنفتی جهاد مقدس
شریعتمداری در پیام روز ملی صادرات؛

صادرات غیرنفتی جهاد مقدس

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت روز ملی صادرات ایران، صادرات غیرنفتی را جهاد مقدس دانست و توجه به آن را، لازمه دستیابی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت روز ملی صادرات ایران، صادرات غیرنفتی را جهاد مقدس دانست و توجه به آن را، لازمه دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی دانست.

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسب روز ملی صادرات خطاب به صادرکنندگان گفت:

کارآفرینان، صنعتگران، تجار و بازرگانان، کارگران عزیز واحدهای تولیدی امروز سهم ما از جمعیت جهان یک درصد و وسعت کشور نیز بیش از یک درصد جهان است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر انبوه جوانان تحصیلکرده دانشگاهی، اساتید عالم، مهندسان، تکنسین ها، کارگران ماهر و فنی، کلکسیونی از بهترین ذخائر معدنی، موقعیت استثنایی ژئوپولتیک کشور، مرزهای گسترده آبی و دسترسی به آب های آزاد جهان و سرمایه گذاری های فراوان در صنعت و کشاورزی، می طلبد که حداقل سهم ما از تجارت جهان و سرمایه گذاری های فراوان در صنعت و کشاورزی، می طلبد که حداقل سهم ما از تجارت جهانی نیز، بدون نفت یک درصد باشد. برای این منظور صادرات حداقل ۱۸۰ میلیارد دلار در افق ۱۴۰۴ هدف گذاری شده است.

توجه به صادرات غیرنفتی برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی که از نیازهای مبرم کشور در شرایط کنونی برای نیل به قدرت اول اقتصادی منطقه در سند چشم انداز است،   مستلزم تلاش بی وقفه کارآفرینان و همه دست اندرکاران اقتصاد کشور، به ویژه اهتمام روزافزون دولت در همه سطوح در رفع موانع پیش رو، نوسازی صنعتی ایران و جلب مشارکت و همراهی همه جانبه بخش خصوصی و دانشگاهها از یک سو و برقراری روابط توسعه یافته با کشورهای همسایه، منطقه و جهان از سوی دیگر است.

اینجانب در اجرای فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی  درباره سیاست های اقتصاد مقاومتی، برونگرایی اقتصاد با محوریت توسعه صادرات غیرنفتی را نسخه ای شفابخش برای درمان بیماری های کنونی اقتصاد ملی ایران می دانم و همه توان خود را برای رفع موانع موجود و فراهم نمودن بستر مناسب تحقق این هدف به کار گرفته ام و بعد از الطاف الهی که همیشه شامل حال این ملت بزرگ بوده است از شما سروران عزیز نیز همراهی بیش از گذشته برای تلاش، کوشش و ارتقاء بهره وری، جهت بلند آوازه ساختن نام نشان های ایرانی در بازارهای جهانی و در همسایگی، خاورمیانه و حتی کشورهای اروپایی و علیرغم رفتارهای تبعیض آمیز موجود و همه مشکلاتی که صادرکنندگان عزیز ما در این مسیر با آن مواجه اند را به عنوان هدفی دست یافتنی انتظار دارم.

یک بار دیگر به بهانه روز ملی صادرات به نمایندگی از دولت خدمتگزار، حمایت همه جانبه انتظار دارم. یک بار دیگر به بهانه روز ملی صادرات به نمایندگی از دولت خدمتگزار، حمایت همه جانبه برای رفع موانع پیش رو، بهبود فضای کسب و کار، مقررات زدایی، توسعه زیرساخت ها،

اعمال اصلاحات لازم در سیاست های اقتصادی خصوصا متغیرهای کلیدی و موثر در اقتصاد ملی در جهت تقویت صادرات غیرنفتی را سرلوحه وظایف خود قرار داده و به حمایت مستمر از همه دست اندرکاران این «جهاد مقدس» افتخار می کنم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی