رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

اجرای طرح شبکه هوشمند برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از اجرای آزمایشی شبکه‌های هوشمند برق در جزیره هرمز توسط شرکت‌های کره جنوبی خبر داد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از اجرای آزمایشی شبکه‌های هوشمند برق در جزیره هرمز توسط شرکت‌های کره جنوبی خبر داد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از برق نیوز هوشنگ فلاحتیان در نشستی با حضور وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی در ساختمان ستادی این وزارتخانه افزود: با همکاری شرکت‌های کره جنوبی، کنتورهای هوشمند توزیع برق نیز در حال نصب است.

به گفته وی، در سه سال گذشته مذاکرات بسیاری با شرکت‌های «هیوندایی، دیلیم و کپکو» کره جنوبی برای سرمایه گذاری در بخش برق و انرژی صورت گرفت.
وی افزود: برخی کارشناسان وزارت نیرو نیز به منظور شرکت در دوره‌های آموزشی به سئول و دیگر شهرهای کره جنوبی اعزام شدند.
فلاحتیان از اجرای مشترک طرح مدیریت توزیع برق در کشور با هدف مدیریت بار و پیک سایی در شبکه‌های سراسری خبر داد و گفت: اگر شرکت‌های سرمایه گذار کره‌ای تمایل دارند در ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در ایران فعالیت خود را آغاز کنند باید هرچه زودتر آمادگی خود را اعلام کنند.
این مسوول افزود: شرکت‌های کره جنوبی از سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر استقبال خوبی کردند و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) آماده است ضمن پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذار کره جنوبی، از فناوری‌های جدید در نیروگاه‌های برقابی، خورشیدی، بادی و زباله سوز این کشور استفاده کند.
معاون برق و انرژی وزارت نیرو یادآوری کرد بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید سالیانه یک هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور ساخته شود و آمادگی داریم در این بخش نیز همکاری بیشتری با شرکت‌های کره جنوبی داشته باشیم.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی