رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

کیفیت آب در همه ی نواحی تهران یکسان است

مدیر دفتر کنترل کیفیت بهداشت آب و فاضلاب کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از آب تهران از محل آب‌های سطحی تأمین می‌شود و تقریباً کیفیت آب در همه نواحی تهران یکسان و استاندارد است.

مدیر دفتر کنترل کیفیت بهداشت آب و فاضلاب کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از آب تهران از محل آب‌های سطحی تأمین می‌شود و تقریباً کیفیت آب در همه نواحی تهران یکسان و استاندارد است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «کوشیار اعظم واقفی» مدیر دفتر کنترل کیفیت بهداشت آب و فاضلاب کشور در نشست خبری حاشیه سیزدهمین نمایشگاه آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد از آب تهران از محل آب‌های سطحی تأمین می‌شود و تقریباً کیفیت آب در همه نواحی تهران یکسان و استاندارد است.

واقفی افزود: استفاده از دستگاه های تصفیه آب توصیه نمی شود چرا که باعث می شود تا املاح موجود در آب که مفید هستند نیز حذف شده و جذب بدن نشوند.
وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ هزار نفر در آبفای کشور در حال رصد لحظه به لحظه بیش از ۲۴ هزار چاه آب و ۲۰۰ تصفیه‌خانه فاضلاب و ۲۶۰ هزار کیلومتر شبکه‌های توزیع آب در روستاها و حدود ۱۸۰ هزار کیلیومتر شبکه آب شهرها هستند.

مدیر دفتر کنترل کیفیت بهداشت آب و فاضلاب کشور در مورد کیفیت آب شهرستان ها و از جمله خوزستان نیز گفت: آب خوزستان لب شور است و برای سلامتی انسان هیچگونه ضرری ندارد.

واقفی تأکید کرد: خوشبختانه ما در سراسر کشور آزمایشگاه های مجهزی برای کنترل کیفیت آب داریم و مردم اطمینان داشته باشند که اگر کوچک‌ترین مشکلی پیش آید سریعاً رفع می شود.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح تصفیه‌خانه شماره ۶ تهران مشکل آب در منطقه ۲۲ تهران از جمله گرمدره نیز حل می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی