رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

  • سه شنبه 25 مهر 1396 - 10:12
  • کد خبر : 36497
  • انرژی
  • چاپ خبر : بدهی چند ده میلیاردی  به وزارت نیرو
بدهی چند ده میلیاردی به وزارت نیرو

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از بدهی چند ده میلیاردی آموزش و پرورش تهران به وزارت نیرو خبر داد و گفت: عمده این بدهی‌ها بابت فاضلاب تهران و حق انشعاب مدارس است که تامین بودجه آن نیازمند رایزنی و تصمیم ملی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از  بدهی چند ده میلیاردی آموزش و پرورش تهران به وزارت نیرو خبر داد و گفت: عمده این بدهی‌ها بابت فاضلاب تهران و حق انشعاب مدارس است که تامین بودجه آن نیازمند رایزنی و تصمیم ملی است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایسنا عباسعلی باقری در گفت‌وگویی، درباره میزان بدهی آموزش و پرورش تهران به سایر بخش‌ها و دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: یک بدهی عمده به فاضلاب تهران برای حق انشعاب مدارس داریم.

بدهی هر مدرسه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است که با احتساب بیش از ۲۰۰۰ مدرسه پایتخت رقم بزرگ چند ده میلیاردی خواهد شد که تامین بودجه آن نیازمند رایزنی و تصمیم ملی است.

وی افزود: البته وزارت نیرو و سازمان آب و فاضلاب تهران تا امروز همراهی کردند که امید است ادامه یابد.  مقداری بدهی هم به اداره گاز داشتیم که توافقاتی در سطح ملی پیرامون آن انجام شده و فعلا شرکت گاز مراجعه‌ای به ما نداشته است، اما درباره فیش‌های پرداخت نشده آب و برق مدارس باید به صورت موردی بررسی کرد.

مدیرکل آموزش و پرروش شهر تهران با اشاره به وضعیت پرداخت سرانه مدارس و دریافت کمک‌های مردمی از اولیاء اظهار کرد: بهترین خرجی که می‌توان برای بچه‌ها داشت،  تعلیم و تربیت است و در این سال‌ها که کمتر توانستیم سرانه به مدارس بپردازیم، فهم و درک هموطنان و کمک‌هایشان ، اداره مدارس را تسهیل کرد. تحصیل و آموزش، اولویت اول هر خانواده است و معمولا خانواده‌ها این کار را انجام خواهند داد.

باقری ادامه داد: به علت نیاز شدید مالی مدارس تهران، به مسئولان اعلام کردیم تخصیص سرانه زودتر انجام شود. ما در تهران به محض وصول منابع، ظرف ۲۴ ساعت سرانه را به مدارس واریز می کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از شروع سال تحصیلی جمع آوری کمک‌های مردمی امکان پذیر است عنوان کرد: مدیران مدارس نباید به اجبار از خانواده‌ها پول بگیرند، ولی می‌توانند هزینه ها و نیازهای مدرسه را به انجمن اولیاء و مربیان ارائه دهند. از اولیاء خواهش داریم برای تحصیل فرزندشان کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: ممنوعیت دریافت وجه مخصوص زمان ثبت نام است، ولی در طول سال تحصیلی درخواست و میزان کمک در شورای مدرسه که متشکل از مدیر، نماینده معلمان و نماینده انجمن اولیاست تعیین و سپس به اطلاع اولیاء می‌رسد. مجددا تاکید می‌کنم دریافت وجه اجباری نباشد ولی از اولیاء خواهش می‌کنیم به مدرسه کمک کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی