رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

معرفی توانمندی‌های معدنی ایران در نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷

ششمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی ایران ( نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷)،که با حضور سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و آسیایی برگزار شد شاهد معرفی ده‌ها پروژه معدنی در سه حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری در مناطق مختلف کشور برای جذب سرمایه‌های خارجی بود.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی ایران ( نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷)،که با حضور سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و آسیایی برگزار شد شاهد معرفی ده‌ها پروژه معدنی در سه حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری در مناطق مختلف کشور برای جذب سرمایه‌های خارجی بود.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، شبستان اصلی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) از ۱۸ تا ۲۰ مهرماه میزبان معدن داران، صاحبان صنایع بزرگ معدنی، تولیدکنندگان صنایع و ده‌ها شرکت و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی بود که در آن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای مختلفی منعقد شد که می‌تواند مسیر توسعه معادن کشور در سال‌های آینده را هموارتر کند.

 در این نمایشگاه ۵۵ شرکت خارجی و ۱۴۵ شرکت داخلی؛ نوین‌ترین و جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده و در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند.
در این همایش علاوه بر سرمایه گذاران خارجی، سرمایه‌گذاران داخلی، مقامات مختلف دولتی، اتاق‌های بازرگانی، انجمن‌ها و سازمان‌های مرتبط نیز حضور داشتند.
آلمان، فرانسه، چین، استرالیا، دانمارک، سوئد، آفریقای جنوبی، ترکیه، روسیه، لهستان، هلند و ایتالیا کشورهای حاضر در ششمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن ایران بودند که زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این صنعت سودآور را بررسی کردند.
این نمایشگاه در سه بخش اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری برپا شده بود و در آن انواع صنایع، تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی، صنایع معدنی، شرکت‌های مختلف سرمایه گذار، موسسات مالی و اعتباری و مهندسان مشاور حضور و مشارکت داشتند.

یکی دیگر از برنامه‌های موفق این دوره از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن ایران، نشست‌ها و کارگاه‌های جانبی نمایشگاه بود. در مدت سه روز برگزاری این رویداد بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی، علمی‌و نشست‌های تخصصی با حضور متخصصان، استادان دانشگاه‌ها و با مشارکت و همکاری سازمان‌ها و تشکل‌های معدنی کشور و حضور برخی سفرا و هیات‌های خارجی برگزار شد.

معرفی پتانسیل‌های صنعت معدنی مناطق مختلف ایران و دعوت از سفرای برخی کشورها از جمله کشورهای مختلف اروپایی برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها، یکی از برنامه‌های اصلی ششمین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران بود.

از دیگر اهداف این رویداد مهم صنعتی می‌توان به ارائه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران معدن، معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری، آشنایی با زمینه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی، یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‏های معدنی کشور، جهت‌دهی سرمایه‌های داخلی و خارجی به بخش‌های معدن و انتقال دانش و تکنولوژی نوین و همچنین ایجاد زمینه رقابت سازنده بین شرکت‌ها اشاره کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی