رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

تقویت ۱۷۷واحد شاخص کل بورس تهران

معامله گران در معاملات امروز در حالی شاهد تقویت نسبی حجم معاملات سهام در گروه های پیشرو از جمله فلزات اساسی و خودرویی ها بودند که تحرک معامله گران حرفه ای بازار در برخی تک سهم ها شکل گیری صف خریدهای پایدار را در پی داشت.

معامله گران در معاملات امروز در حالی شاهد تقویت نسبی حجم معاملات سهام در گروه های پیشرو از جمله فلزات اساسی و خودرویی ها بودند که تحرک معامله گران حرفه ای بازار در برخی تک سهم ها شکل گیری صف خریدهای پایدار را در پی داشت.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از اخبار بورس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۴ مهر ماه ۹۶ با افزایش ۱۹۵ واحدی روی رقم ۸۵ هزار و ۵۹۰ واحد ایستاد.

شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۶۰ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۸۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۱۴ واحدی به رقم ۹۲ هزار و ۶۷۴ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما، در حالی با افزایش ۱۶۲ واحدی به رقم ۵۹ هزار و ۲۷۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۹۷ واحدی عدد ۱۹۰ هزار و ۲۶۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر روی رقم ۹۳۰ واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با ۷۱ واحد ، ملی صنایع مس ایران ۶۷ واحد و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایران با ۱۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های آلومینیوم ایران و گروه مپنا با ۱۰ واحد، بیمه پارسیان و مخابرات ایران با ۶ واحد و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با ۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۹۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۲۳۴ نوبت داد و ستد بود.

این در حالی بود که ارزش معاملات بازار نقد بورس تنها اندکی بیش از ۱۳۲ میلیارد تومان بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، سرمایه گذاری خوارزمی، سرمایه گذاری شاهد، اوراق اجاره واسط مالی مرداد یکم بر روی نماد صمپنا از سوی ناظر بازار سهام متوقف و نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت نفت و گاز پرشیا بازگشایی شد.

به گزارش فارس، امروز در تالار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از ۹۰٫۵ میلیون سهم پارس خودرو به ارزش ۷٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد. در صنایع پتروشیمی زنجان نیز کمتر از ۴۱ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه بود.

همچنین ۱۱٫۵ میلیون سهم آسان پرداخت پرشین به ارزش بیش از ۱۵ میلیون تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه شد.

در عین حال بیش از ۶ میلیون سهم داده پردازی ایران به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی مواجه بود.

بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با تقویت نسبی حجم معاملات سهام نسبت به روزهای گذشته همراه شد که در گروه فلزات اساسی همسو با نوسان قیمت ها در بازارهای جهانی بازار سهام شاهد غلبه تقاضا بر عرضه سهام از سوی معامله گران اغلب حقیقی بود.

در این گروه امروز فولاد مبارکه با معامله بیش از ۳۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان در دامنه نوسان مثبت قیمتی به کار خود پایان داد.در همین گروه توسعه معادن فلزات نیز همسو با حمایت خریدار حقوقی از دامنه منفی به سمت دامنه مثبت قیمت نوسان کرد.

همچنین امروز با افزایش تعداد خریداران اغلب حقیقی سهام در ملی صنایع مس ایران بیش از ۲۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان در دامنه نوسان مثبت قیمتی دست به دست شد.

به گزارش فارس، امروز در گروه خودرویی ها نیز علیرغم تداوم حجم عرضه از سوی معامله گران اغلب حقیقی اما به پشتوانه حمایت معامله گران اغلب حقوقی روند معاملات سهام در این گروه متعادل و در دامنه نوسان مثبت قیمتی نوسان کرد.

در گروه فلزات اساسی تک سهم های کوچک این گروه در حالی همچنان مورد توجه معامله گران قرار گرفتند که امروز آلومتک با ورود خریداران حقیقی جدید همراه بود.

در گروه پتروشیمی ها نیز امروز پتروشیمی آبادان به لطف معامله دوطرفه سهامدار عمده حقیقی در حالی در سقف کامل قیمتی نوسان کرد که توانست صف خرید ۲ میلیون سهمی را همچنان نظاره گر باشد.

از عجایب امروز بازار سهام نوسان ۱۰۵ درصدی قیمت سهام شرکت کارخانجات کابل سازی تک در بازار پایه «ج» فرابورس بود که در عرض یک روز از مبلغ ۵۳۷ تومان به ۱۱۰۰ تومان جهش کرد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری متعادل به نسبت پرتحرک بود که همزمان با پیشرو شدن فولادی ها در گروه فلزات اساسی شاهد اقبال خریداران حقیقی سهام در تک سهم های برخوردار از سهام شناوری پایین بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی