رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

روند افزایشی در قیمت فولاد،مس و فلزات

پس از روند اصلاحی دماسنج بازار در روزهای گذشته امروز شاخص کل توانست ۵۱۹ واحد رشد کند و در کانال ۸۵ هزار واحدی قرار گیرد. در این روز خودرویی‌ها، فلزات اساسی و گروه محصولات شیمیایی عمدتا با رشد در قیمت پایانی مواجه بودند.

پس از روند اصلاحی دماسنج بازار در روزهای گذشته امروز شاخص کل توانست ۵۱۹ واحد رشد کند و در کانال ۸۵ هزار واحدی قرار گیرد. در این روز خودرویی‌ها، فلزات اساسی و گروه محصولات شیمیایی عمدتا با رشد در قیمت پایانی مواجه بودند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۱۹ واحد رشد کرد و برای بار دیگر از کانال ۸۵ هزار واحدی بالا رفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۱۲۸ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۷ هزار و ۴۸۶ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز ۶۹۷ واحد بالا رفت و به رقم ۹۲ هزار و ۲۱۲ واحدی رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به ترتیب ۴۶۹ و ۵۸۰ واحد افزایش یافتند.

در معاملات امروز نماد شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و سایپا به ترتیب با ۹۲، ۷۵، ۵۴ و ۳۱ واحد بیشترین تاثیر افزاینده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل پتروشیمی جم، گلتاش و داروسازی اکسیر سعی کردند دماسنج بازار سرمایه را به سمت پایین هدایت کنند.

در بازار امروز که نسبت به روزهای گذشته با رمق‌تر بود گروه فلزات اساسی و اکثریت نمادهای خودرویی با روند افزایشی در قیمت پایانی مواجه شدند، به طوری که در گروه فلزات اساسی ۷۴ میلیون سهم به ارزش ۱۶ میلیارد تومان دست به دست شد و در گروه خودرو ۹۷ میلیون سهم به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.

امروز در گروه محصولات شیمیایی و رایانه نیز روند قیمت سهم‌ها عمدتا افزایشی بود البته این افزایش تنها در تعدادی از سهم‌ها مقدار چشمگیری به نظر می‌رسید. از جمله معاملات درون گروهی امروز می‌توان در نماد پارس خودرو اشاره کرد که طی آن ۲۲۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت که در نتیجه بیشترین حجم و ارزش معامله را این معامله به خود اختصاص داد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۰ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۱۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۷۳۰ نوبت داد و ستد بود.

همچنین آیفکس نیز ۴.۷ واحد رشد کرد و به رقم ۹۳۴.۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۸۴ میلیارد تومان بالغ شد و حجم معاملات به ۲۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان و شرکت آهن و فولاد ارفع بیشترین نقش را در نوسانات آیفکس داشتند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی