رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

گلستان همچنان شرکت برق منطقه‌ای ندارد

سال هاست که استقلال برق منطقه‌ای گلستان از مازندران مغفول مانده و این استان همچنان از داشتن شرکت برق منطقه‌ای محروم است.

سال هاست که استقلال برق منطقه‌ای گلستان، از مازندران مغفول مانده و این استان همچنان از داشتن شرکت برق منطقه‌ای محروم است.

در حالی که اکثر پروژه‌های مهم و حساس استان‌ها از قبیل: انتقال برق، درخواست‌ها و اجرای پروژه‌های سنگین برقی و بسیاری از طرح‌های حوزه انتقال توسط برق منطقه‌ای همان استان‌ها انجام می‌شود، اما سال هاست که این موضوع در گلستان مغفول مانده و این استان همچنان از داشتن شرکت برق منطقه‌ای محروم است!

در حقیقت مهم‌ترین شرکت‌ها برای تامین برق یک استان برق منطقه‌ای بوده که متاسفانه به دلیل عدم برخورداری استان گلستان، این استان توسط یک نمایندگی زیر نظر استان مازندران اداره و کنترل می‌شود!

عدم شرکت برق منطقه‌ای مستقل در گلستان، موجب شده بسیاری از طرح‌های مورد نیاز استان دچار تاخیر شده و گا‌ها تا چند سال به تعویق بیفتند، در حالی که اگر برق منطقه‌ای گلستان از مازندران جدا شود، استان گلستان از اعتبارات جداگانه‌ای برخوردار شده و مدیران استانی می‌توانند با تصمیم گیری و صلاح دید خود نسبت به انجام پروژه‌ها در سراسر استان اقدام کنند؛ و اگر برق منطقه‌ای گلستان مستقل و جدای از مازندران می‌بود بسیاری از مشکلاتی که این روز‌ها بر سر پروژه‌های کوچک و بزرگ که با آن دست به گریبان هستیم، دامن گیر گلستانی‌ها نمی‌شد.

همینطور رسانه‌های استانی و مردم به دلیل مشکلاتی که در اثر تاخیر پروژه‌ها ایجاد می‌شود، از آنان پاسخ می‌خواستند.

ضمنا شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان که چند سالیست از مازندران جدا شده، فقط توزیع کننده برق محسوب می‌شود و کارهای اصلی در تامین و توسعه شبکه‌های برق در اختیار برق منطقه‌ای مازندران قرار دارد.

به نظر می‌رسد تاکنون این موضوع بسیار با اهمیت و حیاتی در استان گلستان توسط مدیران جدی گرفته نشده که شایسته است مجمع نمایندگان استان به همراه استاندار گلستان و تیم مدیریتی استان ضمن رایزنی با هیئت دولت و وزارت نیرو بر جداسازی برق منطقه‌ای گلستان از مازندران پافشاری کرده تا هم زمینه اجرای پروژه‌های سنگین و حیاتی برق در استان ایجاد شود و هم زمینه‌ای برای جذب جوانان و مهندسین گلستانی در آن فراهم شده و اشتغال زایی گردد،

ضمن این که تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های برقی استان بر اساس اولویت‌های استانی با صلاح دید مدیران گلستانی در درون استان و با اعتبارات جداگانه استانی اجرا شود که قطعا برکات بیشماری برای منطقه به همراه خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی