رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

2.5 برابر بودن حجم تاسیسات آبی خراسان

مديرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: حجم تاسیسات آبی شهرهای این استان ۲٫۵ برابر جمعیت تحت پوشش است.

مديرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: حجم تاسیسات آبی شهرهای این استان ۲٫۵ برابر جمعیت تحت پوشش است.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پاون  حسین اسماعیلیان” افزود: این آمار از تامین آب ۷۳ شهراستان از نقاط دور دست و با چندین مرحله پمپاژ حکایت دارد که هزینه تولید آب را هم نیز افزایش داده است.

وی میزان تولید آب  درنيمه اول امسال را بيش از ۹۱ ميليون مترمکعب اعلام کرد که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۱٫۷ درصد افزايش نشان مي دهد.

به گفته وی مصرف آب در ۶ ماه اول سال ۹۵ حدود ۵۷ ميليون مترمکعب بود که در سالجاری با ۸/۵ درصد افزايش به بيش از ۶۰ ميليون مترمکعب رسيد.

وي منابع توليد آب در استان را ۴۰۶ حلقه چاه فعال دانست که از اين تعداد ۴۰۰ حلقه کنتورگذاري شده است و مابقی تا پايان امسال و تمامی مخازن ذخيره آب هم تا سال ۹۷ کنتور دار خواهد شد.

اسماعيليان اين اقدام را  به منظور واقعي شدن آمار توليد و مصرف آب دانست و گفت: هر شهروند تحت پوشش در شبانه روز ۱۵۰ليتر آب مصرف می کند که با توجه به وضعيت بحراني منابع توليد در حد بالايي قرار دارد و لازم است به کف مصرف يعني ۷۰ ليتر کاهش يابد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي در ادامه اعلام کرد: درحالي که سه درصد جمعيت شهری کشور در حوزه عمل اين شرکت قرار دارند ولي حجم تاسيسات آب شرب موجود دو و نيم برابر بيش از شاخص جمعيت است.

وي اولويت آبفا را با توجه به سياست‌های وزارت نيرو و شرکت مهندسي تامين آب پايدار و عبور از تنش آبي دانست و با بيان اينکه اين شرکت از هم اکنون در حال برنامه ريزي تامين آب براي سال ۹۷ است، افزود: تنها راهکار مقابله با تنش هاي آبی با وجود دشت هاي بحرانی، کاهش منابع آب زيرزمينی توسعه و صنعتی شدن شهرها و پديده مهاجرت برنامه ريزی در جهت مديريت مصرف و کاهش آب بدون درآمد است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی