رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

توسعه روابط ارمنستان و ایران در زمینه صنعت آب و برق
در دیدار با نخست وزیر ارمنستان:

روابط ارمنستان و ایران در صنعت آب و برق

سرپرست وزارت نیرو صبح امروز با حضور در هتل پارسیان آزادی با نخست وزیر ارمنستان دیدار و در مورد مهم‌ترین مسائل فیمابین در زمینه صنعت آب و برق تبادل نظر کرد. سرپرست وزارت نیرو صبح امروز با حضور در هتل پارسیان آزادی با نخست وزیر ارمنستان دیدار و در مورد مهم‌ترین مسائل فیمابین در زمینه […]

سرپرست وزارت نیرو صبح امروز با حضور در هتل پارسیان آزادی با نخست وزیر ارمنستان دیدار و در مورد مهم‌ترین مسائل فیمابین در زمینه صنعت آب و برق تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت نیرو صبح امروز با حضور در هتل پارسیان آزادی با نخست وزیر ارمنستان دیدار و در مورد مهم‌ترین مسائل فیمابین در زمینه صنعت آب و برق تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “ستار محمودی” سرپرست وزارت نیرو صبح شنبه ۲۲ مهر در حاشیه دیدار با «کارن کاراپتیان» نخست وزیر ارمنستان ضمن اشاره به لزوم همکاری‌های بیشتر میان دو کشور در زمینه آب و انرژی اظهار داشت: خوشبختانه مذاکرات بسیار خوبی با طرف ارمنی در زمینه توسعه روابط میان دو کشور در زمینه صنعت آب و برق انجام شد و ما امیدواریم با توجه به پتانسیل‌های بسیار خوب دو کشور در زمینه صنعت آب و برق بتوانیم میزان این روابط را گسترش دهیم.

وی افزود: روابط دوستانه دو کشور در زمینه صنعت آب و برق از سابقه دیرینه‌ای برخوردار است و در حال حاضر پیمانکاران زیادی از کشورمان در این صنعت در حال کار بر روی پروژه‌های ارمنستان هستند.

وی تصریح کرد: در این نشست با نخست وزیر ارمنستان در مورد تسهیل در کار پیمانکاران ایرانی و حمایت بیشتر از آن‌ها صحبت شد و خوشبختانه ایشان نیز قول مساعد همکاری دادند.

محمودی ادامه داد: همچنین صحبت‌هایی نیز در زمینه پاکسازی رودخانه ارس از زهاب‌های ناشی از ورود ضایعات کارخانه مس ارمنستان صورت گرفت و قرار شد که در این زمینه نیز اقدامات موثرتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در یکی این نشست مقرر شد سفیران دو کشور کارگروه‌ها و کمیسیون‌هایی جهت تسهیل روابط دو کشور در بخش‌های گوناگون تشکیل دهند که می‌تواند در تعمیق روابط دو کشور تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز به عنوان روسای کمیسیون اقتصادی دو کشور می‌بایست برنامه‌های مشخصی را جهت تعمیق روابط اقتصادی دو کشور در زمینه‌های مختلف مشخص و پیگیری کنند.

گفتنی است، نخست وزیر ارمنستان روز گذشته در رأس هیاتی بلند پایه برای انجام یک سفر دو روزه وارد تهران شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی