رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۲۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 15 July

کلاه برداری تولیدکننده فولاد ژاپنی
بوئینگ و دهها شرکت خسارت دیدند؛

کلاه برداری تولیدکننده فولاد ژاپنی

بوئینگ، تویوتا، نیسان و دیگر شرکت های مهم در تلاش و تقلا برای چک کردن امنیت محصولات خود هستند چراکه معلوم شد مواد اولیه آنها که از فلزات شرکت کوبه استیل تهیه می شد، به غلط تایید شده است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن و نقل […]

بوئینگ، تویوتا، نیسان و دیگر شرکت های مهم در تلاش و تقلا برای چک کردن امنیت محصولات خود هستند چراکه معلوم شد مواد اولیه آنها که از فلزات شرکت کوبه استیل تهیه می شد، به غلط تایید شده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن و نقل از فایننشال تایمز، بوئینگ، تویوتا، نیسان و دیگر شرکت های مهم در تلاش و تقلا برای چک کردن امنیت محصولات خود هستند چراکه معلوم شده مواد اولیه آنها که از فلزات شرکت کوبه استیل ژاپن تهیه می شد، به غلط تایید شده است. این کلاه برداری که دامنه آن هر لحظه گسترده تر می شود، ضربه جدیدی بر پیکر اعتماد مشتری به کنترل کیفیت در ژاپن وارد کرد.

پس از این که سومین تولیدکننده بزرگ ژاپن اعتراف کرد داده های بازرسی حدود ۲۰ هزار تن از فلزات خود را که در سال منتهی به آگوست ۲۰۱۷ به حدود ۲۰۰ مشتری تحویل داده است، را به غلط دستکاری کرده است، سهام این شرکت به علت حجم بالای فروشنده برای مدتی از معاملات خارج شد و وقتی که برای خرید و فروش آزاد شد بیش از یک پنجم ارزش خود را از دست داد.

این تولیدکننده فولاد، فلزاتی را فروخته است که مقاومت آنها با استاندارد کیفی ای که به مشتریان خود وعده داده بود هم خوانی نداشت و این مشتریان فلزات خریداری شده را برای مصارفی از تولید خودرو تا هواپیما به کار گرفته اند. در روز یکشنبه هشدار داده شد که این مساله می تواند از ۱۰ سال گذشته آغاز شده باشد.

این آخرین حلقه از زنجیره به هم پیوسته کلاه برداری های اخیر در ژاپن است و نگرانی ها از بازرسی و کنترل کیفی در ژاپن را گسترش داده است. قبل از این رسوایی هایی نظیر ستون های لق و لرزان در بخش ساخت وساز شرکت آساهی کاسی، و مصرف سوخت اغراق شده در میتسوبیشی موتورز هم به این بی اعتمادی دامن زده بود. با این همه خبر رسوایی کوبه استیل تنها چند روز پس از این منتشر شد که خودروساز بزرگ ژاپنی، نیسان، مجبور شد ۱.۲ میلیون خودروی خود را که توسط تکنسین های بدون صلاحیت بازبینی شده بودند، فراخوانی کند.

شرکت های دیگری که از کلاه برداری کوبه استیل آسیب دیده اند شامل صنایع سنگین میتسوبیشی، آی اچ آی، هوندا، مزدا، و سوبارو می باشند. کوبه استیل اعلام کرده است که هیچ شواهدی برای این که این کلاه برداری منجر به ایجاد مسائل نگران کننده در زمینه ایمنی شود، به دست نیاورده است.

هرچند یاسوجی کومیاما، مدیر صنایع فلزی در وزارت اقتصاد ژاپن گفت که این کلاه برداری تجارت منصفانه و درست سایر شرکت ها را تهدید می کند. او از این شرکت خواست تست های ایمنی اضافی ای به کار بگیرند، در مورد علت اصلی ناکارآمدی تایید کیفیت تحقیق کنند و پیشنهاداتی برای پیش گیری از چنین اتفاقاتی ارائه کنند.

بوئینگ اعلام کرد از زمانی که در مورد دستکاری و نادرست بودن داده های کوبه استیل آگاه شده است، تحلیل ها و بررسی های دقیق و جامعی را بر روی محموله های تحویل گرفته شده از این شرکت انجام می دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی