رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

سیاست حاکم بر انرژی جهان نیازمند اصلاحات اساسی
مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز:

سیاست حاکم بر انرژی جهان نیازمند اصلاحات اساسی

مدیربرنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران گفت: برای اجتناب از آثار مخرب بر محیط زیست، سیاست حاکم بر انرژی جهان نیاز به اصلاحاتی اساسی دارد.

مدیربرنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران گفت: برای اجتناب از آثار مخرب بر محیط زیست، سیاست حاکم بر انرژی جهان نیاز به اصلاحاتی اساسی دارد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت؛ محمدرضا قدسی‌زاده، در گردهمایی بین‌المللی گاز آسیا – پاسیفیک ۲۰۱۷ APGC، در شهر «دیگو» کره جنوبی اظهار کرد: برای ایجاد تغییر در سیاست‌های انرژی با هدف ایجاد محدودیت در استفاده از سوخت‌های فسیلی و زغال‌سنگ و کاهش گازهای گلخانه‌ای، می‌توان از طریق امضای توافق‌نامه‌ و همکاری همه‌جانبه میان همه منتفعان این مهم را اجرا کرد.

به گفته وی، از ضرورت های این توافق‌نامه‌های جهانی، انجام یک‌سری اقدام های پایدار و اساسی، مشتمل بر تغییر در سبد انرژی جهان و نیز در الگوی مصرف است. این در حالی است که مدیران دنیای انرژی باید با تغییر الگوی مصرف در حوزه انرژی، از انتشار گازهای گلخانه‌ای تا حد امکان جلوگیری کنند.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز به عنوان رئیس کارگروه کاربری گاز (Utilization Committee)، گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده شرکت ملی گاز از بدو تأسیس تاکنون و برنامه‌های باقیمانده برای جمع‌بندی و تنظیم گزارش نهایی کارگروه به کنفرانس جهانی گاز در واشنگتن (WGC ۲۰۱۸) را ارائه داد.

بر اساس این گزارش، گردهمایی بین‌المللی گاز آسیا –پاسیفیک از سوی شرکت گاز کره جنوبی (CO Gas) و تعدادی از شرکت‌های بین‌المللی نفت و گاز، به صورت سالانه برگزار می‌شود و به بحث پیرامون افزایش بهره‌وری و استفاده عمومی از گاز طبیعی به‌عنوان انرژی پاک و جنبه‌های گوناگون فنی و اقتصادی آن می‌پردازد. گردهمایی بین‌المللی گاز آسیا –پاسیفیک ۲۷ تا ۲۹ سپتامبر (پنجم تا هفتم مهرماه) در شهر «دیگو» کره جنوبی برگزار شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی