رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

آبرسانی به ۱۴۹۰۰۰۰ روستای دیگر
امسال صورت می گیرد:

آبرسانی به ۱۴۹۰۰۰۰ روستای دیگر

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است برای سال ۱۳۹۶، ۶۳۶ روستا از طریق منابع صندوق توسعه ملی آبرسانی شود.

علی اصغر قانع، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور  در گفت‌گویی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است برای سال ۱۳۹۶، ۶۳۶ روستا از طریق منابع صندوق توسعه ملی آبرسانی شود.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از ایسنا، علی اصغر قانع با بیان این که با آبرسانی این تعداد روستا یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: برنامه‌های متعددی برای آبرسانی روستایی در دولت دوازدهم انجام شده است.

وی در خصوص میزان هزینه‌های ابرسانی این تعداد روستا، بیان کرد: مجموعه منابعی که در اختیار داریم ۳۰۰ میلیون دلار است که ۱۵ درصد آن کاهش یافته و ۸۵۰ میلیارد تومان در اختیار ما از سوی صندوق توسعه ملی برای آبرسانی این تعداد روستا قرار می‌گیرد.

دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به طرح‌های ابرسانی و تامین آب شرب داشت به‌گونه‌ای که حجم ابرسانی به شهرها و روستاها از ۹۷۱۸ میلیون متر مکعب در پایان سال ۱۳۹۱ به ۱۰۸۳۷ میلیون مترمکعب در پایان سال ۱۳۹۵ رسیده است.

در سال گذشته به حدود ۲۹۸۰ روستای کشور آبرسانی شد که به تنهایی برابر با کل ۱۰ سال پیش از آن بود. این یک امر جهادی در وزارت نیرو و مجموعه صنعت آب روستایی کشور است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی