رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مدیریت شبکه های انتقال آب و توزیع برق

محمد رضا سحاب در دیدار با مدیرعامل برق مرکزی گفت: سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی انتقال آب و توزیع برق ابزار قدرتمندی برای جمع آوری و تحلیل داده‌های مختلف مکانی هستند که در نهایت پیچیدگی‌های مسائل مربوط به کمیابی منابع را مرتفع کرده و امکان بهینه کردن استفاده از آن‌ها را فراهم می‌آورند.

محمد رضا سحاب در دیدار با مدیرعامل برق مرکزی گفت: سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی انتقال آب و توزیع برق ابزار قدرتمندی برای جمع آوری و تحلیل داده‌های مختلف مکانی هستند که در نهایت پیچیدگی‌های مسائل مربوط به کمیابی منابع را مرتفع کرده و امکان بهینه کردن استفاده از آن‌ها را فراهم می‌آورند.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از برق نیوز وی بابیان اینکه برگزاری چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی GIS در صنعت آب و برق در استان مرکزی نقش موثری در ارتقای سطح علمی در این حوزه دارد، افزود: برنامه ریزی، مشارکت همگانی و تدابیرلازم جهت برگزاری مطلوب این کنفرانس ضروری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این دیدار باتوجه به اینکه استان مرکزی زادگاه “دکتر سحاب ” بنیان گذار دانش نقشه نگاری به شیوه نوین در ایران است، گفت: GIS نقش محوری در توسعه صنعت آب و برق دارد و توصیه‌های ارزشمند دانشمندان بزرگ این حوزه بسیار راهگشاست.

محمد اله داد افزود: اطلاعات مربوط به شبکه برق بسیار متنوع و پیچیده است و سازماندهی، بازیابی و پردازش این داده‌ها یا روشهای سنتی بسیار دشوار، وقت گیر و توام با خطاست، با توجه به مکان محور بودن اکثر فعالیت‌های صنعت آب و برق، نرم افزار جامع GIS به عنوان محور فعالیت‌های نرم افزاری قرار گرفته تا هر حوزه حسب نیاز خود از GIS استفاده کند.

وی تصریح کرد: وجود نقشه‌های به روز و با کمترین خطا در محیط GIS، در لایه‌های مختلف نیازمند تلاش مستمر در همه بخش هاست.

گفتنی است: عباس سحاب مؤلف، نقشه نگار و ناشر صد‌ها اطلس و نقشه جغرافیایی از شهر‌ها و استان‌های ایران، کشورهای خاورمیانه، خلیج فارس و دودمان‌های تاریخی ایران است.

همچنین از او به عنوان بنیان گذار دانش نقشه نگاری به شیوه نوین در ایران یاد می‌شود، وی با ابداع سبکی نوین در طراحی و ترسیم نقشه‌های جغرافیایی به عنوان یکی از نقشه نگاران صاحب سبک در دنیا مطرح شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی