رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

نشست توزیع برق برگزار شد

ششمين دوره نشست منطقه‌ای هم‌انديشی بهره‌برداری شركت‌های توزيع نيروی برق، ويژه غرب و شمال غرب كشور از فردا ۱۸ مهرماه به مدت دو روز در اروميه آغاز به كار می کند.

ششمين دوره نشست منطقه‌ای هم‌انديشی بهره‌برداری شركت‌های توزيع نيروی برق، ويژه غرب و شمال غرب كشور از امروز ۱۸ مهرماه به مدت دو روز در اروميه آغاز به كار می کند.

به گزارش گروه انرژی  ویکی پی جی به نقل از وزارت نيرو (پاون)،‌ این نشست به دلیل آنکه در مدت برگزاری آن مباحثی چون افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت توان در شبکه‌های توزیع، مدیریت دارایی و تعمیرات پیشگیرانه (PMU)، برون‌سپاری، راهبری شبکه (دیسپاچینگ و فوریت‌های برق)، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، ایمنی و الزامات بهره‌برداری، کاهش تلفات و پیک سایی، مخابرات شبکه‌های توزیع، فناوری اطلاعات و مدیریت داده‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت، از اهمیت ویژه ای در صنعت توزیع برق کشور برخوردار است و نتایج آن در تصمیم گیری‌های آتی صنعت برق مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این دوره نشست که به صورت ویژه ۱۲ شرکت مستقر در نوار شمال غربی و غربی کشور به صورت سالانه در آن حضور می‌یابند، نسبت به دوره‌های پیشین با تفاوت‌هایی همراه است.

درهمین خصوص دکتر محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: در نشست امسال مقرر شد هر شرکت توزیع در یک کارگاه اختصاصی به ارائه تجربیات خود در حوزه بهره برداری بپردازد.

حقی فام تصریح کرد: با توجه به این که این کارگاه‌ها نتیجه تجربیات عملی شرکت‌های توزیع برق در حوزه بهره برداری است، در انتقال تجارب میان شرکت‌ها مؤثر خواهد بود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص دلایل برگزاری این نشست به صورت منطقه ای و ویژه نوار غرب و شمال غرب کشور گفت: به دلیل آنکه جنس بحران‌ها و مشکلات حوزه بهره برداری توزیع برق در مناطق مذکور مشابهت‌های بسیاری به همدیگر دارد، از این رو برگزاراین نشست به صورت منطقه ای می‌تواند در انتقال تجارب و افزایش همکاری‌های منطقه ای مؤثر باشد.

برپایه این گزارش، این نشست به دلیل آنکه در مدت برگزاری آن مباحثی چون افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت توان در شبکه‌های توزیع، مدیریت دارایی و تعمیرات پیشگیرانه (PMU)، برونسپاری، راهبری شبکه (دیسپاچینگ و فوریت‌های برق)، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، ایمنی و الزامات بهره برداری، کاهش تلفات و پیک سایی، مخابرات شبکه‌های توزیع، فناوری اطلاعات و مدیریت داده‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت، از اهمیت ویژه ای در صنعت توزیع برق کشور برخوردار است و نتایج آن در تصمیم گیری‌های آتی صنعت برق مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در این نشست، بیش از ۱۳۷ نفر از مدیران و کارشناسان شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، لرستان، همدان، ایلام، قزوین، زنجان و کردستان حضور خواهند داشت.

ششمین دوره نشست منطقه ای بهره برداری شرکت‌های توزیع نیروی برق، ویژه غرب و شمال غرب کشور به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از امروز با حضور عبدالصاحب ارجمند، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو و مسعود صادقی، مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر در شهر ارومیه برگزار می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی