رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

نصب آب شیرین‌کن برای 11 هزار خانوار

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی از نصب دستگاه آب شیرین کن در روستاهای این استان خبر داد و گفت: با استفاده از این تعداد

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی از نصب دستگاه آب شیرین‌کن در روستاهای این استان خبر داد و گفت: با استفاده از این تعداد آب شیرین کن‌ها، آب شرب حدود ۱۱ هزار خانوار تأمین می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسن مسعودی با بیان این مطلب افزود: با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و زمین شناسی استان، کیفیت درجه شوری آب (TDS) تعدادی از چاه‌های استان با گذر زمان افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه انتقال آب از مناطق دیگر از لحاظ هزینه و مسائل اجتماعی مشکلات فراونی را ایجاد می‌کند شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تاکنون اقدام به خرید و نصب ۳۲ دستگاه آب شیرین‌کن کرده است.

مسعودی ادامه داد: در حال حاضر این تعداد آب شیرین کن با ظرفیت ۸۰۰ مترمکعب در روز در حال فعالیت است.

سرپرست اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، هزینه خرید و نصب این آب شیرین کن‌ها را بالغ بر ۹۰۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: با استفاده از این تعداد آب شیرین کن ها، آب شرب حدود ۱۱ هزار خانوار تأمین می‌شود.

مسعودی در پایان گفت: با توجه به روند کاهش کیفیت منابع آبی در خراسان رضوی، نیاز به نصب حداقل ۵۰ دستگاه آب شیرین کن دیگر در سطح روستاهای استان وجود دارد که با توجه به اعتبارات پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری، تعداد هشت دستگاه آب شیرین کن دیگر نیز خریداری و نصب شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی