رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تلاش آرامکو برای گسترش حضور در بازار انرژی هند

آرامکو غول نفتی دولتی عربستان سرگرم مذاکره با پالایشگاه‌های هندی متعددی بوده و امیدوار است که تا سال آینده یک قرارداد همکاری مشترک امضا کند.

آرامکو غول نفتی دولتی عربستان سرگرم مذاکره با پالایشگاه‌های هندی متعددی ست و امیدوار است که تا سال آینده یک قرارداد همکاری مشترک در بازار انرژی هند امضا کند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ایسنا، آرامکو مثل دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت خواهان بهره برداری از فرصت‌های رشد تقاضا و سرمایه‌گذاری در سومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان است.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو در کنفرانس “ایندین انرژی فروم” در دهلی نو با بیان اینکه مذاکرات جدی در جریان است، ابراز امیدواری کرد که یک قرارداد همکاری مشترک (جوینت ونچر) تا سال آینده نهایی شود.

وزیر نفت هند در ژوئن اظهار کرده بود که آرامکو مایل است در پالایشگاهی به ظرفیت پالایش ۱.۲ میلیون بشکه در روز در بخش غربی هند سهمی خریداری کند.

بزرگترین تولیدکننده نفت جهان در پالایشگاه‌های خارجی سرمایه‌گذاری می‌کند تا از تقاضایی که برای نفت خام وجود دارد استفاده کرده و سهم بازارش را در آستانه عرضه اولیه سهام گسترش دهد.

ارامکو قصد دارد پنج درصد از سهم خود را در سال ۲۰۱۸ در بازار عرضه کند که ممکن است با دریافت حداکثر ۱۰۰ میلیارد دلار، به بزرگترین عرضه اولیه سهام جهان تبدیل شود.

ناصر گفت: ارامکو علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش پایین دستی هند – پالایش، پتروشیمی و فروش سوخت است.

عربستان سعودی با عراق برای عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به هند رقابت می‌کند. طبق آمار رویترز، عراق در اوت برای پنجمین ماه متوالی از عربستان سبقت گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، عربستان سعودی اوایل امسال به منظور تضمین قراردادهای بلندمدت فروش نفت، متعهد شد سرمایه‌گذاری‌های به ارزش میلیاردها دلار در اندونزی و مالی انجام دهد.

طبق برآورد آژانس بین‌المللی انرژی، ظرفیت پالایش هند از رشد تقاضا برای سوخت عقب خواهد ماند و سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های جدید ضروری است.

آرامکو با هدف گسترش حضورش در هند، دفتر جدیدی در دهلی نو دایر کرده است.

دارمندرا پرادهان که واحد هندی آرامکو را افتتاح کرد، گفت: آرامکو علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های پالایشگاه در این کشور آسیایی است و بزودی به هند خواهد آمد.

مدیرعامل آرامکو اظهار کرده است که این شرکت تعداد کارمندانش در هند را نسبت به حال حاضر چهار برابر خواهد کرد. این شرکت که ۱۴ کارمند داشت، اکنون شمار کارمندانش را به حدود ۳۰ نفر افزایش داده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی