رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تولید بیش از 3 میلیارد دلار ماشین آلات صنعتی در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک هزار و ۵۰۰ تولید کننده بزرگ صنعتی و ۲ هزار واحد کوچک، سالیانه بیش از ۳ میلیارد دلار تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولید می کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک هزار و ۵۰۰ تولید کننده بزرگ صنعتی و ۲ هزار واحد کوچک، سالیانه بیش از ۳ میلیارد دلار تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولید می کنند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی پی جی به نقل از  ایرنا، محمد شریعتمداری روز جمعه در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع این واحدهای صنعتی در کشور هم اکنون بیش از یک میلیون تن تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولید می کنند.

وی یادآور شد: با وجود مواد اولیه مورد نیاز صنایع و تلاش متخصصان داخلی ظرفیت های خوبی برای افزایش تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی در کشور فراهم شده است و دانشگاه ها نیز می توانند در این زمینه به صنعتگران و فعالان تجاری کمک های تخصصی و فنی ارائه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرکت بیش از ۵۳۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه در فضای پس از برجام شرایط مناسبی برای انجام مذاکرات تجاری، فنی و صنعتی به خصوص در صنایع پیچیده برای شرکت های داخلی فراهم شده و امروز شاهد حضور گسترده شرکت های خارجی در این نمایشگاه بزرگ صنعتی کشور هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: این یکی از مهم ترین نمایشگاه های صنعتی در کشور است که شرکت های داخلی و خارجی به صورت گسترده آخرین دستاوردهای خود را در بخش ماشین آلات صنعتی، تجهیزات فنی خط تولید، سیستم های کنترل و خدمات پس از فروش عرضه کرده اند.

شریعتمداری تاکید کرد: مهم ترین هدف این نمایشگاه تبادل اطلاعات و دانش فنی بین شرکت های داخلی و خارجی است تا زمینه انتقال دانش فنی توسط شرکت های خارجی صاحب برند با مشارکت شرکت های داخلی فراهم شود.

وی اظهارداشت: ما برای کمک به توسعه صنعتی و اقتصادی کشور در این بخش محدودیتی اعمال نکرده ایم اما امیدواریم با حمایت از تولید داخل با مشارکت شرکت های خارجی زمینه های مناسبی برای رشد و توسعه صنعتی کشور به وجود آید.

وی با اشاره به قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، گفت: هرچند که این قانون تاکنون به نظر محجور مانده است، اما تمام تلاش دولت دوازدهم استفاده از ظرفیت های موجود و حمایت از تولید داخلی است و همکاری وزارت صنعت و نفت در حمایت از تولید داخلی بشارت دهنده رونق کسب و کار فعالان صنعتی در این بخش است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اعمال مشوق های اقتصادی و پرداخت بخشی از سود تسهیلات بانکی فعالان صنعتی برای حمایت از تولید داخلی را مهم ارزیابی کرد و گفت: رویکرد اصلی دولت دوازدهم در این بخش حمایت از تولید داخلی است.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت صبح امروز ( جمعه ) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح و تا ۱۷ مهرماه سال جاری ادامه دارد.

در این نمایشگاه ۹۳۰ شرکت داخلی و خارجی از ایران و ۲۲ کشور جهان از جمله آلمان، ایتالیا، جمهوری چک، سوئد، کره جنوبی، رومانی، بلغارستان، هلند، فرانسه، اسپانیا، چین، ژاپن، انگلیس و سوئیس آخرین دستاوردهای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خود را عرضه کرده اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی