رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

افزایش دو و نیم برابری استفاده از پساب‌ها

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از پساب‌ها در کشور، گفت: هم اکنون سالانه یک میلیارد مترمکعب فاضلاب در ایران تصفیه می‌شود که طی برنامه ششم توسعه این رقم باید به ۲٫۵ میلیارد متر مکعب برسد. سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از پساب در کشور، گفت: هم اکنون […]

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از پساب‌ها در کشور، گفت: هم اکنون سالانه یک میلیارد مترمکعب فاضلاب در ایران تصفیه می‌شود که طی برنامه ششم توسعه این رقم باید به ۲٫۵ میلیارد متر مکعب برسد.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از پساب در کشور، گفت: هم اکنون سالانه یک میلیارد مترمکعب فاضلاب در ایران تصفیه می‌شود که طی برنامه ششم توسعه این رقم باید به ۲٫۵ میلیارد متر مکعب برسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مهندس “ستار محمودی” در حاشیه گشایش فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرج در جمع خبرنگاران، افزود: هم اکنون تعدادی طرح در زمینه احداث تصفیه خانه‌های فاضلاب در کشور در دست اقدام است.
وی گفت: طرح‌های تصفیه پساب با روش‌های کاملا بهداشتی انجام می‌شود و باید تلاش کنیم تا چنین طرح‌های در کشور توسعه یابد.

سرپرست وزارت نیرو به وضعیت استان البرز در زمینه طرح‌های آب و فاضلاب اشاره کرد و افزود: به لحاظ زمینه توسعه‌ای و رشد مهاجر پذیری که این منطقه دارد نیازمند برنامه ریزی ویژه‌ای در زمینه زیر ساختی آب و برق است.

محمودی افزود: این استان نیازمند تقویت زیر ساخت‌های آب و برق است چرا که رشد جمعیتی خدمات بگیر آن در برخی مواقع به ۱۴ درصد رسیده است. این درحالی است که در سایر نقاط کشور این نرخ رشد بین سه تا چهار درصد بوده است.

وی در پایان با اشاره به بی آبی کشور ایران، افزود: فرهنگ‌سازی در راستای استفاده مناسب از آب باید در جامعه نهادینه شود چرا که از منابع آبی محدودی در کشور بهره‌مند هستیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی