رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

هند به بزرگترین بازار نفتی جهان تبدیل می شود

موسسه پژوهشی و اعتبار سنجی ‘مودی’روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد رشد شش درصدی تقاضا فرآورده های نفتی در هند این کشور را تا سال ۲۰۱۸ به بزرگترین بازار نفتی جهان تبدیل می کند.

موسسه پژوهشی و اعتبار سنجی ‘مودی’روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد رشد شش درصدی تقاضا فرآورده های نفتی در هند این کشور را تا سال ۲۰۱۸ به بزرگترین بازار نفتی جهان تبدیل می کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا، ،رشد تقاضای فرآورده های نفتی در چین در سال ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ به ۳ درصد کاهش یافته درحالی که در سال قبل از آن این بازار شاهد رشد شش درصدی بود.

این سازمان اعلام کرد هند و چین به رغم کاهش رشد اقتصادی ،همچنان عامل اصلی رشد تقاضا در بخش انرژی هستند.

درادامه این گزارش آمده است در سال ۲۰۱۸، هند و چین بیش از ۸۰ درصد از رشد بخش انرژی را در آسیا به خود اختصاص می دهند.

میزان تقاضا برای فرآورده های نفتی در منطقه آسیا- اقیانوسیه در سال ۲۰۱۸ با رشد ۲ درصدی یا ۳۴٫۶ میلیون بشکه نفت خام در روز مواجه خواهد بود.

در ادامه این گزارش اضافه شده است با توجه به وابستگی بخش انرژی به کشورهایی مانند چین و به طور فزاینده ای هند، در صورت کاهش چشمگیر رشد اقتصادی در این کشور ها، میزان تقاضای فرآورده های نفتی در آسیا با ریسک قابل توجهی روبرو خواهد شد.

موسسه پژوهشی و اعتبار سنجی مودی در گزارش خود اعلام کرد که ادامه رشد تقاضای فرآورده های نفتی در کشور های هند و چین باعث خواهد شد که درآمد پالایشگاه های آسیایی و همچنین جهانی افزایش یابد.

در پایان این گزارش آمده است، با توجه به رشد اقتصادی و میزان تقاضای انرژی کشور های آسیایی، قاره آسیا دستکم تا سه سال آینده به عنوان بزرگترین وارد کننده محصولات فرآوری شده نفتی باقی خواهد ماند.

هند سومین کشور بزرگ وارد کننده نفت در جهان است. این کشور به دلیل پیشرفت سریع اقتصادی، افزایش طبقه متوسط جامعه و افزایش خرید وسایل نقلیه موتوری هر روز نیازش به انرژی افزایش می یابد.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تا سال ۲۰۴۰ هند یک چهارم از انرژی تولیدی در جهان را مصرف کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی