رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

آزادسازی ۲۳ هکتار از حریم بستر رودخانه‌ها

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از آزادسازی ۲۳ هکتار از اراضی ملی و حریم بستر رودخانه ها طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از آزادسازی ۲۳ هکتار از اراضی ملی و حریم بستر رودخانه ها طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر؛  رودخانه جاجرود یکی از اصلی ترین منابع تامین آب شرب استان تهران است و دو سد لتیان و ماملو بر روی این رودخانه واقع شده  که متاسفانه علی رغم اخطارهای لازم، ساخت و سازهایی در حریم بستر رودخانه صورت گرفته است.

محمدرضا خانیکی،  معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران در این باره گفت: شرکت آب منطقه ای تهران اخیرا به منظور اجرای تکالیف قانونی خود در راستای صیانت از کمیت و کیفیت منابع آب ۲۳۰ مورد از تصرفات داخل بستر رودخانه اعم از دیوارکشی و ویلاسازی را با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی  تخریب کرد که با اجرای این طرح ۲۳۰ هزار متر مربع از بستر رودخانه جاجرود آزاد شد.

وی  در ادامه از اجرای مرحله دوم آزادسازی حریم بستر رودخانه جاجرود طی ماههای آتی خبر داد و گفت:  هم اکنون در حال هماهنگی با مقامات استانی و قضایی برای آزادسازی ۱۲۰ مورد دیگر از تصرفات غیرقانونی حریم بستر رودخانه جاجرودهستیم.

خانیکی با بیان این که همزمان با عملیات اجرایی آزادسازی حریم بستر رودخانه‌ها ، طرح مطالعات ساماندهی حریم بستر انجام می شود، اظهار داشت: با انجام کار علاوه بر جلوگیری از تصرف مجدد این بخش، محل عبور آب باز شده و در حاشیه آن مکان هایی برای استفاده ایمن هموطنان در نظر گرفته می شود.

این مقام مسوول  در خصوص تعداد تخریب ساخت و سازها و آزادسازی حریم بستر رودخانه‌ها در سال ۹۵ گفت: طی سال گذشته در مجموع ۱۸۰ مورد آزادسازی تحریم بستر رودخانه به وسعت ۱۶ هکتار انجام شد درحالی که طی ۶ ماهه نخست امسال نیز با همکاری خوب مقامات قضایی ۲۳ هکتار از اراضی ملی و حریم بستر رودخانه ها ازاد شد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران  ضمن هشدار به هموطنان هنگام معامله ویلا و ساختمان در  بستر رودخانه‌ها گفت: هموطنان گرامی قبل از هرگونه خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز در مجاورت رودخانه ها، به  شرکت آب منطقه ای تهران مراجعه کرده و از محدوده حریم بستر رودخانه‌ها اطلاع حاصل کنند تا در آینده متحمل خسارات ناشی از ساخت و ساز یا معامله غیرقانونی ملک نشوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فصل بارندگی در پیش است بنابراین از همه مردم درخواست می شود  تا به دلیل طغیان رودخانه ها از برپایی چادر و استقرار در حاشیه رودخانه ها خودداری کرده و با اکیپ های گشت و بازرسی همکاری لازم را داشته باشند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی