رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 8 March

قطر هیچ طرح مشترک گازی با ایران ندارد.

برگزاری آناتولی ترکیه چهارشنبه شب به نقل از مدیر عامل شرکت نفت قطر گزارش کرد: قطر هیچ طرح مشترک گازی با ایران ندارد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه چهارشنبه شب به نقل از مدیر عامل شرکت نفت قطر گزارش کرد: قطر هیچ طرح مشترک گازی با ایران ندارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا و نقل از این رسانه ترکیه، سعد الکعبی» که در دانشگاه قطر، سخن می گفت تاکید کرد: هریک از دو کشور به صورت کاملا جداگانه برای توسعه ذخایر گازی خود اقدام می کنند.

روزنامه الوطن قطری نیز در این باره نوشته است: درخصوص میدان گازی مشترک با ایران، توافق نامه و مرزبندی های روشن و کمیته های مشترک در این باره وجود دارد، ما طرح خودمان را داریم و آنها طرح خودشان را اجرا می کنند و موضوع جدیدی در این باره مطرح نیست.
الکعبی با اشاره به این که قطر، همچنان جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گاز مایع حفظ خواهد کرد، درباره تحریم کشورهای چهارگانه علیه دوحه نیز گفت: شرکت نفت قطر توانست در نخستین روزهای اعمال تحریم ها، آنها را بی اثر کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: قیمت برخی از فراورده های شرکت نفت قطر درحال حاضر نسبت به پیش از اعمال تحریم ها، به کمتر از۳۰ درصد کاهش یافته است.

الکعبی درباره خط دلفین که تامین کننده گاز امارات است، نیز گفت: قطربه همه تعهدات خود در تامین نفت و گاز پایبند است و با وجود اقدامات امارات، ما گاز صادراتی به این کشور را قطع نکرده ایم.

دو کشور ایران و قطر دارای ذخایر مشترک گازی در بزرگ ترین میدان گازی جهان هستند که قطر اسم آن را میدان گازی شمال و ایران آن را میدان گازی پارس جنوبی می نامد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی