رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

آماده باش در حوزه برق تا پايان شهريور ماه
سرپرست وزارت نيرو در نشست خبری امروز مطرح کرد

کاهش تلفات شبکه توزيع نيروی برق

سرپرست وزارت نيرو در نشست خبری امروز خود از افزايش ۷۹۰۰ مگاوات ظرفيت نيروگاهی و ۱۸۰ مگاوات نيروگاه تجديدپذير توزيع نيروی برق به عنوان رهاورد دولت يازدهم خبر داد.

سرپرست وزارت نيرو در نشست خبری امروز خود از افزايش ۷۹۰۰ مگاوات ظرفيت نيروگاهی و ۱۸۰ مگاوات نيروگاه تجديدپذير توزيع نيروی برق به عنوان رهاورد دولت يازدهم خبر داد.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس ستار محمودی سرپرست وزارت نيرو در نشست خبري امروز در ساختمان ستادی اين وزارتخانه با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي، باهنر و عباسپور به مناسبت هفته دولت، با بيان اين مطلب که وزارت نيرو به جز خدمات رسانی در طول سال، تابستان ها نيز به دليل افزايش دما و بالا رفتن مصرف شهروندان تمامی تجهيزات و نيروي انسانی خود را به حال آماده باش دارد تا وقفه ای در تامين آب و برق هموطنان ايجاد نشود.
اظهار داشت: امسال نيز با ياری خداوند، تلاش پرسنل خدوم وزارت نيرو و حمايت مردم توانستيم پيک مصرف آب و برق را پشت سر بگذاريم.
وي با بيان اين مطلب که اين آماده باش در حوزه برق تا پايان شهريور ماه ادامه خواهد داشت، افزود: پيک مصرف برق نيز حدود دو هفته گذشته از مرز ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات گذشت و در زمان حاضر با توجه به کاهش دما اين ميزان بين ۵۲ تا ۵۰ هزار مگاوات نوسان دارد.
سرپرست وزارت نيرو با اشاره به اينکه پس از سپري شدن زمان پيک برق فرصتي ايجاد خواهد شد تا تعميرات و بازيابي تاسيسات برقي آغاز شود، افزود: وزارت نيرو در دولت يازدهم، ۱۱ اقدام گسترده انجام داده که مشروح آن در کارنامه عملکرد اين وزارت خانه آمده است.
وي سپس با اشاره به دو اقدام شاخص اين وزارتخانه در خصوص ظرفيت سازي های غير سازه ای  و ظرفيت سازی های سازه ای اذعان داشت: در بخش ظرفيت سازي غير سازه ای اقدامات خوبي در خصوص مديريت، افزايش راندمان، تغييرات و بازنگری در روش های بهره وري انجام شده و در زمينه ظرفيت سازی سازه ای نيز در بخش آب و آبفا اقدامات شايسته اي صورت گرفته که حاصل آن در حوزه آب، افزايش ۳٫۲ ميليارد متر مکعبي ظرفيت تامين آب کشور است.
محمودی ادامه داد: در اين دوره ۱۹۰ هزار هکتار از اراضي جديد زير پوشش شبکه آبياري و زهکشي قرار گرفت و ۸۱۲ ميليون متر مکعب آب جديد براي مصارف شهري تامين شد.
وي با بيان اينکه در دولت يازدهم ۴٫۵ ميليون مشترک جديد شهري و روستايي از خدمات آب و فاضلاب بهره مند شدند، افزود: در بخش فاضلاب نيز روزانه ۱ ميليون و ۱۰۰ هزار متر مکعب فاضلاب کشور تصفيه شده است.
وي آنگاه به فعاليت هاي بخش برق در دولت يازدهم اشاره کرد و افزود: در دولت يازدهم ۷هزارو ۹۰۰ مگاوات به ظرفيت برق کشور و حدود ۱۸۰ مگاوات نيز به ظرفيت انرژي هاي تجديد پذير افزوده شد.
سرپرست وزارت نيرو کاهش تلفات شبکه توزيع نيروي برق را اقدام موثر ديگري در دولت يازدهم دانست و افزود: در دولت يازدهم با تلاش هاي انجام شده تلفات برق کشور حدود ۴٫۵ درصد کاهش يافت و هم اکنون به حدود ۱۱ درصد رسيده که وزارت نيرو تلاش دارد تا در دولت دوازدهم اين ميزان را تک رقمي کند.
وي همچنين در خصوص صدور کالا و تجهيزات و خدمات مهندسي توسط بخش خصوصي با حمايت وزارت نيرو گفت: در سال ۹۵-۹۴ وزارت نيرو در خصوص صادرات خدمات فني مهندسي رتبه اول را در بين ساير وزارتخانه ها حائز شد و از اين لحاظ مورد تقدير قرار گرفت.
ستار محمودي آنگاه به استفاده از نيروهاي جوان در وزارت نيرو اشاره کرد و افزود: اين وزارت خانه در دولت يازدهم از طريق برگزاري آزمون هاي مختلف موفق شد حدود ۲ هزار نفر از نخبگان دانشگاهي را جذب کند.

وي در خاتمه با اشاره به اينکه وزارت نيرو در راستاي طرح تکريم ارباب رجوع و تردد کمتر شهروندان براي انجام امور مربوط به آب و برق در سطح شهر برنامه هاي خاصي را پيش بيني کرده است، گفت: نرم افزارهاي جديدي در دست طراحي است تا هموطنان بتوانند از آن طريق کارهاي اداري خود را بدون مراجعه حضوري انجام دهند تا ضمن صرفه اقتصادي و جلوگيري از تردد بي مورد در سطح شهر کارهاي مشترکان و متقاضيان با سرعت بيشتر و در زمان کمتري به نتيجه برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی