رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

توصیه کمیسیون انرژی به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)

کمیسیون انرژی مجلس در توصیه‌ای به مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا درخواست کرد در زمینه‌هایی ورود کنند که بخش خصوصی توانایی نداشته و پروژه‌هایی را اجرایی کنند که برایشان درآمدزایی داشته باشد.

کمیسیون انرژی مجلس در توصیه‌ای به مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا درخواست کرد در زمینه‌هایی ورود کنند که بخش خصوصی توانایی نداشته و پروژه‌هایی را اجرایی کنند که برایشان درآمدزایی داشته باشد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: در این جلسه براساس دعوت قبلی سردار عبداللهی به همراه مجموعه مدیران زیرمجموعه خود با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی از فعالیت‌هایشان که در ۱۲ نوع از قبیل سدسازی، حفاری، اجرای فازهای پارس جنوبی، راه‌آهن، نیروگاه و … بود را ارائه کردند.

وی افزود: کارهای خوب و قابل قبولی ارائه شد و برای آینده نیز برخی از برنامه‌های خود را بیان کردند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی همچنین اظهار کرد: کمیسیون ضمن تشکر از گزارش ارائه‌شده توصیه‌ای داشت بر این مبنا که در آینده پروژه‌های بزرگ‌تری اجرایی شود که البته هنوز برخی از پروژه‌ها روی زمین مانده است. در واقع قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در بخش‌هایی ورود کند که نیاز کشور است و بخش خصوصی توان ورود به آنها را ندارد در حالی که این قرارگاه از ظرفیت لازم برخوردار است.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: همچنین توصیه کمیسیون بر این بود که پروژه‌های مشخصی در دست اقدام قرار گیرد که قابلیت عرضه را داشته باشد. در واقع این قرارگاه پروژه‌هایی را انجام دهد که به نوعی درآمدزایی برایش داشته و منتج به ارزآوری شود.

قره‌خانی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا باید کارهای بزرگی را در دستور کار داشته باشد و حتما از پیمانکاران خود بخواهد که از تولیدات و تجهیزات داخلی استفاده کنند زیرا معتقدیم این قرارگاه باید به تدریج بی‌نیاز از بودجه دولت شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی در ادامه اظهار کرد: برخی از نمایندگان سوالاتی درباره طولانی‌شدن فعالیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز سوالاتی را مطرح کردند که گفته شد پیشرفت کار ۹۵ درصد بوده اما علت تاخیر، تامین منابع مالی بوده است.

وی در پایان گفت: همچنین به مسئولان این قرارگاه توصیه شد که کارهایی را در زمینه مهار آب‌ها در نقاط مرزی هم در دستور کار خود هم قرار دهند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی