رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

ساخت نخستین پالایشگاه تمام ایرانی در سوریه
معاون فناوری و بین الملل پژوهشگاه نفت:

ساخت نخستین پالایشگاه ایرانی در سوریه

معاون فناوری و بین الملل پژوهشگاه نفت گفت: طراحی و ساخت اولین پالایشگاه تماما ایرانی پس از استقرار نسبی امنیت در سوریه اجرا می‌شود.

معاون فناوری و بین الملل پژوهشگاه نفت گفت: طراحی و ساخت اولین پالایشگاه تماما ایرانی پس از استقرار نسبی امنیت در سوریه اجرا می‌شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری مهر؛ منصور بزمی با بیان اینکه کار ساخت این پالایشگاه احتمالا در پایان امسال شروع می شود، گفت: پژوهشگاه صنعت نفت بزرگترین موسسه تحقیقاتی کشور است که تاکنون ۱۳۰ اختراع آن در خارج از کشور به ثبت رسیده است . پژوهشگاه صنعت نفت یکی از معدود موسسات تحقیقاتی کشور است که موفق به فروش دانش فنی خود به خارج از کشور شده است .

معاون فناوری و بین الملل پژوهشگاه افزود: در حال حاضر ۷ واحد پالایشگاه با دانش فنی ایرانی در حال فعالیت هستند و ۲ واحد دیگر در حال نصب هستند که یکی از آنها در پاییز به سرانجام می رسد .

وی با تاکید بر تجاری سازی طرح های پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد : تمام طرح های پژوهشگاه متقاضی محور است و ما تعاملات خوبی با دانشگاهها داریم . هم اکنون تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاههای کشور در حال گذاراندن پایان نامه های خود در پژوهشگاه صنعت نفت هستند و درهای این پژوهشگاه به روی همه محققان باز است .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی