رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September

۲ نیروگاه بادی با یک کنسرسیوم در جنوب
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

۲ نیروگاه بادی با یک کنسرسیوم در جنوب

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از همکاری این منطقه با کنسرسیوم لهستانی -دانمارکی در زمینه تولید انرژی‌های بادی خبر داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از همکاری این منطقه با کنسرسیوم لهستانی -دانمارکی در زمینه تولید انرژی‌های بادی خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، اسماعیل زمانی اظهار کرد: روز گذشته نشستی را با هیاتی از نمایندگان دو شرکت لهستانی و دانمارکی فعال در حوزه تولید انرژی‌های نوین از جمله بادی برگزار کردیم و در این زمینه آمادگی داریم تا با این شرکت‌ها در بحث انرژی‌های نوین همکاری داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: منطقه آزاد اروند برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی آمادگی کامل دارد و امیدواریم در این زمینه به جذب سرمایه‌گذار بپردازیم.

وی با اشاره به امتیازات سرمایه‌گذاری و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد اروند، عنوان کرد: این تسهیلات می‌تواند قیمت تمام شده سرمایه‌گذاری شرکت‌ها را پایین آورده و به صرفه کند تا آن‌ها بتوانند به راحتی در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری کنند.

زمانی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند همچنین نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت نیروگاه‌هایی با سوخت گاز طبیعی در این منطقه آمادگی دارد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به نزدیکی این منطقه با عراق، خاطرنشان کرد: بازار کشور عراق برای صادرات انرژی برق یک بازار مناسب است و باید به این مساله به عنوان یک ظرفیت ویژه توجه شود.

وی عنوان کرد: کنسرسیوم لهستانی – دانمارکی در فاز نخست با احداث ۲ نیروگاه بادی هر یک با ظرفیت ۵۰ مگاوات در خوزستان موافقت کردند و قرار است تا یکی از این نیروگاه‌ها در خرمشهر ایجاد می‌شود.

زمانی ادامه داد: حجم سرمایه گذاری برای هر واحد ۵۰ مگاواتی در حدود ۸۰ میلیون یورو برآورد شده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی