رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 8 March

احداث نیروگاهی آبی و خورشیدی در مرز ارمنستان

قائم مقام وزارت نیرو، علیرضا دائمی طی گفت و گویی به مذاکرات ۵۰ روز پیش خود با وزیر انرژی ارمنستان رییس هیات ارمنی در کمیسیون مشترک، اشاره کرد و گفت: همکاری خوبی در زمینه رودخانه ها بویژه رودخانه ارس داریم و روی مباحث کیفی این رودخانه که برای ما اهمیت دارد با هم کار می کنیم.

قائم مقام وزارت نیرو، علیرضا دائمی طی گفت و گویی به مذاکرات ۵۰ روز پیش خود با وزیر انرژی ارمنستان، رییس هیات ارمنی در کمیسیون مشترک، اشاره کرد و گفت: همکاری خوبی در زمینه رودخانه ها بویژه رودخانه ارس داریم و روی مباحث کیفی این رودخانه که برای ما اهمیت دارد با هم کار می کنیم.

وی در خصوص مناسبات دو جانبه و تفاهم نامه های موجود بین تهران – ایروان، گفت: ارمنستان کشور همسایه خوب ما بوده و سیاست ما تقویت این کشور است.

دائمی با بیان این که انتقال برق از طریق یک خط ۴۰۰ کیلوات هم در برنامه های ما است که با سرعت انجام می شود اضافه کرد: در زمان حاضر دو خط ۲۳۰ کیلووات احداث شده که کافی نیست و خط با ظرفیت بالاتر باید نصب کنیم که هم اینک شرکت های ایرانی در حال نصب دکل های خط ۴۰۰ کیلووات هستند.

قائم مقام وزارت نیرو همچنین با بیان این که همکاری های گسترده ای در زمینه های دانش فنی با ارمنستان داریم گفت: یک واحد نیروگاهی آبی در مرز ایران – ارمنستان توسط مهندسین ایرانی طراحی و ساخته می شود.

وی افزود: یک واحد ۵۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی هم توسط مجموعه های ایرانی در آنجا ساخته می شود.
رئیس هیات ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان، از مراودات خوب بین شرکت های ایرانی و ارمنی و نیز پیمانکاران دو کشور خبر داد.

وی همچنین در خصوص تعاملات انرژی بین ایران و ترکیه اظهار داشت: بخشی از برق ترکیه را هم تامین می کنیم و روابط خوبی با این کشور داریم؛ مشابه کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان و افغانستان که برقشان توسط ایران تامین می شود.

دائمی با تاکید بر این که برنامه های ایران در زمینه برق، بلند مدت است اظهار داشت: ششمین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۶۰۰مگاوات در لندن کار بزرگی است که توسط ایران انجام شده است.

وی یادآوری کرد: روز پنجشنبه گذشته(۳۰شهریور) هم در اتریش موافقت نامه یک میلیارد یورویی بین دولت ایران و اتریش منعقد شد که بانک ها کمک کنند تا طرح های آب و برق خود را اجرا کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی