رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

اجرای طرحهای آب شیرین کن برای تامین آب آشامیدنی شهرها

به گزارش نیوز به نقل از گروه آب و آبفای ویکی پی جی سرپرست وزارت نیرو گفت: با حمایت و کمک دولت، مجلس و مسئولان استانهای ساحلی اجرای طرحهای آب شیرین کن برای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای کشور با مشارکت بخش خصوصی در اولویت وزارت نیرو قرار گرفته است.

سرپرست وزارت نیرو گفت: با حمایت و کمک دولت، مجلس و مسئولان استانهای ساحلی اجرای طرحهای آب شیرین کن برای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای کشور با مشارکت بخش خصوصی در اولویت وزارت نیرو قرار گرفته است.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت آبفار بوشهر، ستار محمودی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن روستای باشی تنگستان افزود: در سال گذشته اجرای طرحهای آب شیرین کن هزینه های بالایی در برداشت که با تغییر صورت گرفته در فناوری مرتبط با آن هزینه های اجرای این طرحها کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: با این حال علاوه بر ضرورت در موضوع مصرف مدیریت آب نیاز است قبل از ورود روان آبها به دریا در زمینه جمع آوری مدیریت آن اقدام لازم صورت گیرد تا در این بخش متحمل هزینه های زیاد شیرین سازی آب نشویم.

استانداربوشهر گفت: در این ارتباط در استان بوشهر اقدام خوبی صورت گرفته و احداث پنج سد در برنامه قرار دارد.

سالاری افزود: از این شمار سد تنگ ارم عملیات اجرایی آن به انجام و بهره برداری رسید و سایر سدها نیز در مراحل احداث و تامین مجوزهای نهایی برای شروع عملیات اجرایی قرار دارند.

وی بیان کرد: سدهای باغان و دشت پلنگ تامین سرمایه مورد نیاز از طریق فاینانس مصوب شده و برای سد باهوش نیز امیدواریم برای سال آتی ردیف بودجه ای مناسبی تعریف شود.

سالاری گفت: در ارتباط با سد دالکی نیز اکنون در دست احداث است چهار هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است

وی افزود: در حوزه آبخیز داری نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در این بخش یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال پروژه برای سال جاری تعریف شده است.

سالاری یادآور شد: افزایش میزان تامین آب از سد کوثر و پایداری منبع تامین آب چشمه ساسان کازرون از جمله اقدامات پیش بینی شده برای تامین کم آبی موجود در استان بوشهر است که با روند خوبی در دست اجراست.

وی در ارتباط با آب شیرین کنهای پیش بینی شده برای استان بوشهر گفت: از ۶ آب شیرین کن پیش بینی شده برای استان بوشهر تاکنون ۲ آب شیرین کن به بهره برداری رسیده و احداث چهار آب شیرین کن نیز در دستور کار قرار دارد.

عملیات اجرایی آب شیرین کن روستای باشی تنگستان در آئینی با حضور سرپرست وزارت نیرو و شماری از مسئولان استان بوشهر روز پنجشنبه آغاز شد.

این طرح که با سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و ظرف مدت ۱۸ ماه احداث می شود با اتمام آن و تولید روزانه هفت هزارو ۵۰۰ متر مکعب آب ۳۶ روستا و یک شهر با جمعیت ۲۸ هزار نفر زیر پوشش قرار می دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی