رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

نصب 32 آب‌شیرین‌کن در روستاهای خراسان

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌رضوی از نصب ۳۲ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای این استان خبر داد.

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌رضوی از نصب ۳۲ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل از پاون، سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌رضوی از نصب ۳۲ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای این استان خبر داد.

حسن مسعودی در این باره گفت: با درنظر گرفتن شرایط اقلیمی و زمین‌شناسی استان، کیفیت درجه شوری آب (TDS) تعدادی از چاه‌‌های استان با گذر زمان افزایش یافته است.

وی افزود: باتوجه به اینکه انتقال آب از مناطق دیگر از لحاظ هزینه و مسائل اجتماعی مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند، شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌رضوی تاکنون اقدام به خرید و نصب ۳۲دستگاه آب‌ شیرین‌ کن کرده است.

مسعودی اظهار کرد: در حال حاضر این تعداد آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۸۰۰ مترمکعب در روز در حال فعالیت است.

سرپرست اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌رضوی، هزینه خرید و نصب این آب‌ شیرین‌ کن‌ها را بالغ بر ۹۰۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: با استفاده از این تعداد آب‌ شیرین‌ کن‌ها، آب شرب حدود ۱۱هزار خانوار تامین می‌شود.

مسعودی ابراز کرد: باتوجه به روند کاهش کیفیت منابع آبی در خراسان‌رضوی، نیاز به نصب حداقل ۵۰دستگاه آب‌شیرین‌کن دیگر در سطح روستاهای استان وجود دارد که باتوجه به اعتبارات پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری، تعداد ۸ دستگاه آب‌شیرین‌کن دیگر نیز خریداری و نصب شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی