رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مشکل واحدهای تولیدی تنها با پرداخت تسهیلات بانکی رفع نمی شود

استاندار قزوین گفت: مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع فقط با تأمین منابع مالی مرتفع نمی شود، بلکه موضوع فرسودگی تکنولوژی و ماشین‌ آلات از جمله مشکلات اصلی آن‌ها است.

استاندار قزوین گفت: مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع فقط با تأمین منابع مالی مرتفع نمی شود، بلکه موضوع فرسودگی تکنولوژی و ماشین‌ آلات از جمله مشکلات اصلی آن‌ها است.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی  در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بیان کرد: مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع فقط به تأمین منابع مالی محدود نمی شود بلکه موضوع فرسودگی تکنولوژی و ماشین ‌آلات از جمله مشکلات اصلی آنها است.

وی ادامه داد: هر واحد صنعتی باید ساختار ویژه خود را داشته باشد و امور مربوط به خود را انجام دهد تا در مسیر اقتصاد و تولید موفق بیرون آید.

استاندار قزوین تصریح کرد: در کنار تولید در صنعت و کشاورزی باید بخش خدمات و گردشگری را هم جدی بگیریم زیرا این عرصه هم در زمره تولید است و به اشتغال منجر می شود.

وی عنوان کرد: از آنجا که صنعت و کشاورزی در مسیر تکنولوژی حرکت می کند شاهد کاهش اشتغال این بخش هستیم بنابراین باید از ظرفیت بخش های دیگر هم غافل نشویم.

زاهدی یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی نداشتن بازار فروش بوده و باید بررسی شود که چه مشکلی موجب عدم فروش کالای تولید شده است و باید از همه امکانات و ظرفیت های موجود کشور استفاده کنیم تا با همراهی مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل بتوانیم برنامه های خود را عملیاتی کنیم.

وی عنوان کرد: واحدهای تولیدی قابل احیا، باید شناسایی و دسته ‌بندی شود و واحدهایی که قابلیت احیا شدن را ندارد هم جدا و در دسته‌ بندی قرار گیرند.

استاندار قزوین در رابطه با عملکرد بانک ‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: بنده با سیستم بانکی و امورات مربوط به آن آشنایی داشته و معتقد هستم که مشکلات بانک‌ ها هم باید لحاظ شود؛ اگر ما به یک واحد تولیدی که مشکل ‌دار است و توان پرداخت تسهلات خود را ندارد، تسهیلات پرداخت کنیم، هم بانک و هم خود واحد صنعتی و تولیدی را دچار مشکلات جدی ‌تری کرده ‌ایم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های  استان قزوین در حوزه‌های مختلف مطرح کرد: این استان برای پرداخت تسهیلات بانکی و سرمایه‌ گذاری ظرفیت‌ های بسیار مطلوبی را دارد و سرمایه ‌گذاران هم حضور دارند و بانک ‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را با آن‌ها انجام دهند.

زاهدی خاطر نشان کرد: در خصوص واحدهایی که برای دریافت وام مراجعه نمی کنند باید کارگروهی به سرعت این وضعیت را تعیین تکلیف کند تا فرصت از دست نرود و هرکس منصرف شد، بلافاصله حذف شده و فرد دیگری جایگزین شود تا کارها دچار وقفه نشود.

وی اظهار کرد: ما باید سعی کنیم در تمام زمینه‌ ها نقش خود را به خوبی ایفا کنیم تا زمینه رشد اقتصادی کشور فراهم شود و در حال حاضر مشکل اساسی کشور، موضوع اشتغال و بیکاری است و باید همه تلاش کنیم تا این مشکل مرتفع شو

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی