رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۲۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 9 March

تصویب پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در هرمزگان

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان از تصویب پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در پنجاه و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان از تصویب پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در پنجاه و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از  ایرنا ، خلیل قاسمی روز یکشنبه افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت شده ۱۸ میلیارد تومان به ۶۰ واحد صنفی و هفت میلیارد تومان به هفت واحد کشاورزی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید استاندار هرمزگان نسبت به حمایت از واحدهای تولیدی و تلاش برای رونق هر چه بیشتر صنعت و معدن در استان، تصریح کرد: در همین راستا تاکید شده ، که دستگاه‌های خدمات‌ رسان بدون هماهنگی کارگروه ، آب و برق واحدهای تولیدی را قطع نکنند.

قاسمی از تمدید یک ساله دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان هرمزگان به عنوان یکی دیگر از مصوبات این نشست خبر داد .

وی با اشاره به برنامه های دولت برای بازگشت صنایع نیمه فعال به چرخه تولید ، خاطرنشان کرد: سامانه بهینه یاب از ۲۸ خرداد برای ثبت نام صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی غیر فعال و نیمه فعال استان دوباره راه اندازی شده است.

قاسمی تاکید کرد: برای سال ۹۶ که به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده ، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در اولویت برنامه های استان است.

وی با بیان اینکه دولت برای رفع موانع تولید مصمم است ، افزود: تنها در سال ۹۵ افزون بر یک هزار و ۸۱ واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشت.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات در بخشهای تولیدی، معدنی، صنعتی و کشاورزی باید در سامانه بهین یاب نام نویسی کنند.

قاسمی با اشاره به تحقق ۳۰ درصدی تعهد این سازمان در بخش اشتغالزایی از ابتدای امسال تاکنون، گفت: تعهد امسال این سازمان ایجاد ۱۰ هزار و ۶۰۰ شغل جدید است.

استان هرمزگان علاوه بر واحدهای صنعتی بزرگ دارای ۱۳ شهرک صنعتی و هفت ناحیه صنعتی و ۴۴۵ واحد صنعتی است که کمبود نقدینگی مهمترین و بزرگترین مشکل واحدهای صنعتی به شمار می رود که موجب بدهکاری برخی واحدهای صنعتی بزرگ به بخش انرژی شده است.

قرار است ۹۷۰ هزار شغل در سال ۹۶ در کشور ایجاد شود و از این رقم ، تعهد استان هرمزگان حدود ۳۵ هزار شغل است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی