رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

اغاز صادرات نفت ایران به روسیه
وزیر انرژی روسیه به تازگی اعلام کرد

صادرات نفت ایران به روسیه آغاز می شود

به گزارش ایرنا به نقل از گروه انرژی ویکی پی جی، آلکساندر نوواک در جمع خبرنگاران گفت: در زمان حاضر آخرین جزییات معامله (میان ایران و روسیه) صادرات نفت ایران مورد توافق قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از گروه انرژی ویکی پی جی، آلکساندر نوواک در جمع خبرنگاران گفت: در زمان حاضر آخرین جزییات معامله (میان ایران و روسیه)  صادرات نفت ایران مورد توافق قرار می گیرد.

خبرگزاری ایتارتاس روز شنبه به نقل از وی نوشت: امیدوارم در آینده نزدیک، آخرین توافق ها در این مورد (مبادله نفت در عوض کالا) به دست آید.

وزیر انرژی روسیه به تازگی اعلام کرد که ممکن است این کشور در یک ماه آینده واردات نفت از ایران را آغاز کند.

وی پیش از این اعلام کرده بود که دو طرف برای عرضه روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران به روسیه به‌زودی به توافق دست خواهند یافت که ممکن است در قالب عرضه فیزیکی یا سوآپ (معاوضه) انجام شود.

پیشتر بیژن زنگنه وزیر نفت ایران نیز از برنامه ریزی برای صادرات روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به روسیه خبر داده بود.
زنگنه هم سوم اسفندماه پارسال پس از دیدار با الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، گفته بود: دو کشور به زودی برای آغازصادرات نفت ایران به روسیه توافقنامه ای امضا می کنند.

به گفته وی، بر اساس این توافقنامه روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران به روسیه تحویل و به مقاصدی که این کشور اعلام می کند، صادر خواهد شد.

وزیر نفت افزود: پنجاه درصد از ارزش محموله های صادراتی یاد شده، در مواعد مشخص به صورت نقد به ایران پرداخت می شود و مابقی آن نیز برای تأمین مالی واردات کالاهای روسی مورد نیاز ایران، هزینه خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی