رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 25 June

فراخوان سرمایه گذاران برای مشارکت سودآور در منطقه ویژه انرژی بر لامرد

محمد آشفته آج بیشه، مجری طرح های صنایع انرژی بر در جنوب کشور گفت: با توجه به تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد و فراهم بودن همه شرایط برای استقرار صنایع، فرصت مناسبی فراروی سرمایه گذاران استان و کشور برای مشارکت سودآور در این منطقه مهیا شده است.

محمد آشفته آج بیشه، مجری طرح های صنایع انرژی بر در جنوب کشور گفت: با توجه به تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد و فراهم بودن همه شرایط برای استقرار صنایع، فرصت مناسبی فراروی سرمایه گذاران استان و کشور برای مشارکت سودآور در این منطقه مهیا شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، محمد آشفته آج بیشه افزود: پهنه بندی و جانمایی صنایع، تامین خوراک، تکمیل زیر ساخت های مورد نیاز نظیر آب، برق، خطوط ارتباطی، دسترسی به محورهای ارتباطی زمینی، هوایی ، دریایی، معافیت های مالیاتی و گمرکی از جمله مزیت ها و مشوق هایی است که می تواند انگیزه کافی برای سرمایه گذاری کم خطر و پر ثمر و پایدار را در منطقه ویژه اقتصادی لامرد دو چندان کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اینک این منطقه به کارگاه بزرگی از فعالیت های متنوع صنعتی مبدل شده است و در سال ۹۷ بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور با تولید سالانه افزون بر ۳۰۰ هزار تن شمش آلومینیوم در فاز اول در این منطقه افتتاح می شود، سرمایه گذاری در بخش های گوناگون به ویژه صنایع پایین دست آلومینیوم می تواند نقش مهمی در توسعه استان فارس ایفا کند.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز به کار اسماعیل تبادار استاندار جدید فارس از ۲۵ شهریورماه امسال بیان کرد: انتظار داریم بیش از گذشته در راستای شناساندن قابلیت های مهم منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد در استان پهناور فارس اقدام شود و در این مسیر به مساعدت استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیاز داریم.

آشفته ابراز امیدواری کرد که در تعامل سازنده با مدیریت ارشد استان فارس امکان برگزاری همایشی با حضور و مشارکت سرمایه گذاران به ویژه صاحبان سرمایه استان اعم از مقیم در داخل یا خارج کشور برای تبیین فرصت ها و جلب سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در آینده نزدیک فراهم شود.

وی بر بومی گزینی برای فعالیت در بخش های مختلف و ایجاد فرصت های شغلی پایدار برای جذب دانش آموختگان مناطق همجوار و استان فارس تاکید کرد و دراین زمینه از فعال بودن سامانه ثبت نام متقاضیان اشتغال در این منطقه به عنوان راهکاری مناسب نام برد.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد با حدود هشت هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت در جنوب استان فارس و در مجاورت کانونهای انرژی کشور از مهمترین طرح های توسعه ای در حال اجرا در کشور محسوب می شود.

با بهره برداری از طرح های مختلف صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، زمینه ایجاد فرصت های شغلی بسیاری فراهم می شود.

شهرستان لامرد در فاصله ۴۶۴ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی