رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March

تأمین آب شرب بیش از 11 هزار خانوار در روستاهای خراسان رضوی
با نصب 32 آب شیرین‌کن صورت گرفت؛

تأمین آب شرب ۱۱ هزار خانوار خراسان رضوی

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی از تامین آب شرب و نصب ۳۲ دستگاه آب شیرین کن در روستاهای این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسن مسعودی در این باره گفت

سرپرست اداره کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی از تامین آب شرب و نصب ۳۲ دستگاه آب شیرین کن در روستاهای این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از گروه آب و فاضلاب ویکی پی جی، حسن مسعودی در این باره گفت: با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و زمین شناسی استان، کیفیت درجه شوری آب (TDS) تعدادی از چاه­‌های استان با گذر زمان افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه انتقال آب از مناطق دیگر از لحاظ هزینه و مسائل اجتماعی مشکلات فراونی را ایجاد می‌کند شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تاکنون اقدام به خرید و نصب ۳۲ دستگاه آب شیرین کن نموده است.

مسعودی اظهار داشت: در حال حاضر این تعداد آب شیرین کن با ظرفیت ۸۰۰ مترمکعب برای آب شرب در روز در حال فعالیت است.

سرپرست اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، هزینه خرید و نصب این آب شیرین کن‌ها را بالغ بر ۹۰۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: با استفاده از این تعداد آب شیرین کن‌ها، آب شرب حدود ۱۱ هزار خانوار تأمین می‌شود.

مسعودی ابراز کرد: با توجه به روند کاهش کیفیت منابع آبی در خراسان رضوی، نیاز به نصب حداقل ۵۰ دستگاه آب شیرین کن دیگر در سطح روستاهای استان وجود دارد که با توجه به اعتبارات پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری، تعداد ۸ دستگاه آب شیرین کن دیگر نیز خریداری و نصب شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی