رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تأمین آب روستایی خراسان رضوی نیازمند ۵۰ آب شیرین کن

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: با توجه به روند کاهش کیفیت منابع آبی حداقل ۵۰ آب شیرین کن دیگر برای رفع نیاز آب شرب جمعیت روستایی خراسان رضوی نیاز است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: با توجه به روند کاهش کیفیت منابع آبی حداقل ۵۰ آب شیرین کن دیگر برای رفع نیاز آب شرب جمعیت روستایی خراسان رضوی نیاز است.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  تسنیم، محمد دانشگر اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقلیمی و زمین شناسی استان کیفیت درجه شوری آب در برخی از چاه های استان در طول زمان افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: با در نظر گرفتن این موضوع که انتقال آب از دیگر مناطق استان هزینه هایی در بر داشته و همچنین ممکن است مشکلات اجتماعی را ایجاد کند تاکنون ۳۲ دستگاه آب شیرین کن توسط اداره آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی خریداری و در نقاط مختلف استان نصب شده اند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این آب شیرین کن ها هم هم اکنون ۸۰۰ متر مکعب را در طول روز تصفیه کرده و برای خرید آنها ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار مصرف شده است.

دانشگر تأکید کرد: با استفاده از این تعداد آب شیرین کن آب شرب ۱۱ هزار خانوار در سطح استان خراسان رضوی تأمین می شود اما با توجه به روند کنونی که منابع آبی استان در از دست دادن کیفیت خود دارند حداقل ۵۰ آب‌شیرین کن دیگر باید برای تأمین آب روستاهای استان خراسان رضوی تأمین شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای نصب تعداد دیگری آب شیرین کن در استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده پیش بینی کیشود تا پایان سال ۸ آب شیرین کن دیگر در سطح استان خراسان رضوی برای تأمین آب شرب جمعیت روستایی نصب شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی