رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 25 June

پکیج اقتصادی آب و برق در ۱۰۰ روز
سرپرست وزارت نیرو عنوان کرد؛

رشد مصرف آب و برق در نیمه‌نخست امسال

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف آب و برق کشور در نیمه نخست امسال، گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمادگی افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشورمان وجود دارد.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف آب و برق کشور در نیمه نخست امسال، گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمادگی افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشورمان وجود دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مهندس “ستار محمودی” صبح امروز در بدو ورود به بوشهر با حضور در جمع خبرنگاران این استان با اشاره به اینکه سال آبی گذشته سال پر تنشی بود، گفت: کاهش بارندگی در نقاط مختلف کشور بیش از ۲۳ میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در برخی نقاط کشور بارندگی‌ها ۴۸ درصد کاهش داشته است، افزود: با تلاش دست‌اندرکاران وزارت نیرو و شرکت‌های آب و فاضلاب و همچنین توجه مشترکان در مصرف بهینه آب در نیمه نخست امسال مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه امسال در بیش از ۲۰ شهر مصرف آب کاهش داشته است، بیان کرد: با مشارکت مردم در مدیریت مصرف استفاده از آب در نقاط مختلف کشور کاهش یافته است.

محمودی با بیان اینکه دو هزار روستا زیرپوشش طرح آبرسانی قرار گرفته است، ادامه داد: با وجود اینکه این تعداد روستا در یکسال گذشته زیر پوشش طرح آبرسانی قرار گرفته‌اند ولی در مجموع با مدیریت صورت گرفته مصرف آب آشامیدنی در شهرها و روستاها کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم ۴٫۲ میلیون نفر از طرح‌های آبرسانی برخوردار شده‌اند، افزود: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمادگی افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشورمان وجود دارد.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به مصرف بالای برق در تابستان امسال بیان کرد: امسال پیک مصرف بار ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات برق در کشور بود که در توسعه زیرساخت‌های فنی و مهندسی برق خاموشی برنامه‌ریزی‌ شده در کشور وجود نداشت و در برخی مواقع به سبب مشکل شبکه توزیع خاموشی‌های موقت ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر تعمیر و نوسازی نیروگاه‌های برق خاطرنشان کرد: ظرفیت هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های برق امسال تعمیر و نوسازی می‌‌شود تا برای سال آینده با ظرفیت مورد نیاز وارد مدار تولید شود.

سرپرست وزارت نیرو از افزایش ۲٫۵ درصد مصرف آب در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: مصرف آب در نیمه نخست امسال تا چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت که برخی مواقع شبکه‌های توزیع آب شهری با محدودیت کشش مواجه بودند.

محمودی از افزایش هفت درصدی مصرف برق در نیمه نخست امسال قرار داد و بیان کرد:‌ مصرف برق در برخی نقاط تا ۱۰٫۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت که بیشترین مصرف در بخش صنعت ثبت شده که نشان از فعالیت صنایع و در مدار توزیع قرار گرفتن دارد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی